به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، دکتر علیرضا کریمی بیان داشت: از آنجا که مسیر دوچرخه‌سواری از عرض خیابان هپکو عبور خواهد کرد، از نظر ترافیکی با حساسیت‌های ویژه‌ای برای احداث آن روبه‌رو هستیم و اگر مسیر از نظر ضریب ایمنی مورد موافقت و تأیید شورای ترافیک قرار بگیرد، پروژه ظرف دو ماه پس از آغاز عملیات به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: مسیر دوچرخه‌سواری دیگری در بلوار شهدای دولت در نظر گرفته شده که نیروهای شهرداری در حال رنگ‌آمیزی آن می باشد که پس از پایان این کار، تا سه هفته آینده، نصب جداکننده‌ها در مسیر آغاز خواهد شد.

شهردار اراک خاطر نشان کرد: کارکنان بعضی از صنایع شهر همچون شرکت‌های آلومینیوم‌سازی و ماشین‌سازی که در مسیر بلوار ۱۵ خرداد قرار گرفته‌اند نیز درخواست ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری برای رفت و آمد به محل کار خود را داشتند که در حال امکان‌سنجی برای احداث آن در انتهای خیابان هپکو یا بلوار ۱۵ خرداد هستیم.

دکتر کریمی تاکید کرد: بر اساس مطالعات جامع، سفرهای درون‌شهری اراک زیر پنج کیلومتر است و می‌توان از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه پاک و ارزان‌قیمت برای جابه‌جایی‌ها در شهر استفاده کرد، اما نباید فراموش کنیم که فرهنگ‌سازی و توسعه مسیرهای دوچرخه‌سواری در شهر نقش اساسی دارد.

وی افزود: هر چند گفت‌وگو پیرامون این موضوع در جلسات کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اراک دنبال شده است، اما این جلسات کافی نیست و باید بیشتر به این ابعاد مختلف مسئله بپردازیم.

اراک- خبرنگار - سید محسن موسوی