به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان مرکزی، محمدرضا سمیعی مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی، اظهار کرد: به منظور کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات و بحران‌ها، شناسایی نقاط قوت و ضعف و هماهنگی بین نیروها، بررسی صحت کارکرد تجهیزات و اجرای الزامات پدافند غیرعامل، تعداد سه مانور عملیاتی در حوزه‌ها و سناریوهای مختلف در ستاد و ادارات گاز شهرستانی شرکت گاز استان مرکزی برگزار شد.

وی درباره ساز و کار این مانورها گفت: تمرین‌های عملیاتی طبق روش اجرایی تدوین سناریو و ارزیابی تمرین، ابلاغی از شرکت ملی گاز بر اساس بحران‌ها وتهدیدات شناسایی شده در سطح شرکت، برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی در خصوص صیانت از تأسیسات گازرسانی و مقابله با بحران‌ها در راستای ضرورت آمادگی نیروهای تعمیرات، امدادگر و گازبان این شرکت، بیان کرد: اجرای تمرین‌های عملیاتی در سطوح مختلف منجر به ارتقای توانمندی نیروها در واکنش به موارد اضطراری، مهار و کنترل تهدیدات، سازماندهی و مشارکت فعال نیروها می‌شود.

سمیعی با بیان این‌که آماده نگه داشتن نیروهای خدمات‌رسان، حفظ تاسیسات و زیرساخت‌های حیاتی برای ارائه خدمات مطلوب از دیگر اهداف این تمرین‌های عملیاتی است، افزود: با ارزیابی دقیق این تمرین‌ها توسط گروه ارزیاب بر اساس چک لیست‌های از پیش تعیین شده نقاط ضعف و قوت مشخص و نسبت به انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه لازم اقدام شد.