به گزارش اکونا پرس،

میثم شهنیانی معاون برنامه ریزی و اجرای پروژه‌های شرکت فولاد خوزستان در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی ضمن اعلام این خبر افزود: به منظور افزایش پایداری شبکه برق فولاد خوزستان و کاهش توقفات و کمک به ثبات شبکه برق کشور، خط و پست برق ۴۰۰ کیلوولت فولاد خوزستان در دست احداث است.

وی از بهره‌برداری پست برق در آینده نزدیک خبر داد و افزود: مراحل تست تجهیزات در حال انجام است. تجهیزات اصلی پست شامل: چهار دستگاه ترانس ۳۱۵ مگاولتی بوده که مجموع توان ترانس‌ها یک هزار و ۲۶۰ مگاولت است. با بهره‌برداری از این پست، برق شرکت‌های فولاد خوزستان و فولاد اکسین از طریق خط ۴۰۰ کیلوولت تامین می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود تا سه ماه آینده پست برق وارد مدار شود. شهنیانی در ادامه گفت: با بهره‌برداری از پست برق، تامین برق شرکت‌های فولاد خوزستان و فولاد اکسین از بخش ۲۳۰ کیلوولت شهری به بخش ۴۰۰ کیلوولت صنعتی منتقل خواهد شد.

این اقدام باعث می‌شود که شبکه ۲۳۰ کیلوولت اهواز از حالت پرباری خارج و تنها برق شهر و حومه را تامین کند. گفتنی است، شرکت فولاد خوزستان با دیماند ۶۵۰ مگاولت آمپر، بزرگترین مشترک صنعتی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان به شمار می‌رود.

اصفهان_محسن راعی