به گزارش اکونا پرس،

محمد رضا کریم زاده با بیان اینکه این جشنواره هر ساله با هدف آموزش و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف بهینه آب برگزار می شود، گفت: دانش آموزان، آینده سازان کشور هستند و رسیدن کشور به مرزهای توسعه یافتگی از طریق استفاده بهینه از منابع فراهم می شود.

وی افزود: ایران با داشتن آب و هوای خشک و نیمه خشک در دسترسی به منابع آبی کافی با محدودیت هایی روبرو ست و براین اساس فرهنگ سازی مصرف بهینه آب می تواند یکی از راه های غلبه بر بحران کم آبی در کشور محسوب شود.

مدیر آبفای شهرضا با اشاره به اینکه موضوع استفاده درست از آب یک موضوع فرا دستگاهی است، خاطرنشان کرد: این موضوع باید مورد توجه همه دستگاه ها وخانواده ها قرار گیرد ، در نتیجه برگزاری برنامه های فرهنگی تاثیر به سزایی در ترویج مصرف بهینه در میان دانش آموزان دارد.

در ادامه معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرضا گفت: فرهنگ‌ سازی در مصرف آب و ضرورت مصرف بهینه موضوع بسیار مهمی است که باید از مدارس آغاز شود و آموزش به این نسل به ویژه در دوره ابتدایی می تواند نتایج موثر و ماندگاری در مصرف بهینه آب در آینده داشته باشد.

بهنام فرزانه با بیان اینکه واژه آب اولین واژه ایست که دانش آموزان خواندن و نوشتن آن را فرا می گیرند، اظهار داشت: ضروری است دانش آموزان هم زمان با آموختن واژه ی آب، فرهنگ صحیح صرفه جویی را نیز آموزش ببینند تا این فرهنگ از کودکی در آن ها نهادینه شود .

وی تصریح کرد: با نهادینه شدن ارزش آب در دانش آموزان، فرهنگ صحیح مصرف نیز در آنها نهادینه می گردد و در چند سال اخیر شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با همکاری آموزش و پرورش برنامه های متنوعی در این زمینه اجرا کرده است.

گفتنی است : جشنواره نخستین واژه آب با حضور بیش از 160 دانش آموز مقطع اول دبستان در مرکز فرهنگی تفریحی باغ ترنج شهرضا برگزار شد و در این مراسم بسته های آموزشی – فرهنگی به دانش آموزان اهدا گردید.

اصفهان_محسن راعی