به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، محسن فضلی افزود: پیگیری خرید این نرده‌بان به عنوان یک نیاز واجب در شهر اراک از دوره شورای اسلامی پنجم آغاز و در دوره ششم با جدیت بیشتری دنبال شد تا به قرارداد رسید.

وی بیان کرد: قرارداد این نرده‌بان ۶۴ متری، ۲ میلیون و ۵۰ هزار یورو است که مقرر شده با نرخ یورو نیمایی (حدود ۶۰۰ میلیارد ریال) تامین شود.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک ادامه داد: با انعقاد قرارداد انجام شده، ۲۵ درصد مبلغ پرداخت شد و تا یک سال آتی این نرده‌بان تحویل آتش‌نشانی اراک می‌شود.

فضلی اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک در ساخت و سازهای جدید سختگیری‌های جدی در ایمنی سازه‌ها دارد اما در گذشته بناهایی ایجاد شده که ایمنی در آنها رعایت نشده و بی‌توجهی به رفع آنها می‌تواند خطرات زیادی را ایجاد کند.

وی گفت: در شهر اراک وجود ۲ نرده‌بان بلند، یکی برای امدادرسانی و یکی برای اطفای حریق نیاز است که خوشبختانه خرید یک دستگاه ۶۴ متری آن به مرحله انعقاد رسید.

لازم به ذکر است، هم‌اکنون ۳۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین امداد و نجات و اطفای حریق در سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک وجود دارد.

اراک- خبرنگار - سید محسن موسوی