به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، حجت اله مرادی گفت: شهرداری بیشتر از مبالغ دریافتی از محل عوارض آلایندگی صنایع برای رفع آلایندگی‌ها و مبارزه با آثار آنها اقدام کرده و نوسازی اتوبوس‌ها و اجرای رینگ‌های ترافیکی را انجام داده است.

وی در ادامه افزود:به دلیل حجم سنگین تردد، محورهایی برای احداث رینگ‌های ترافیکی انتخاب شده که بخشی از آن احداث شده و بخشی دیگر در حال اجرا است، با این اقدام زمینه برای انتقال تردد سفرهای بین شهری کشور که بیشتر با ماشین‌های سنگینی مانند کامیون و تریلر انجام می‌شود، از هسته مرکزی شهر فراهم خواهد شد.

معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهرداری اراک تاکید کرد: اصلاح مسیرهای هندسی در نقاط مختلف شهر، سفرهای درون‌شهری را کوتاه می‌کند و کاهش مصرف سوخت، افزایش سرعت تردد و کاهش آلودگی هوا را به دنبال خواهد داشت.

مرادی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های انسان‌محور در شهر و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، انجام معاینه فنی و صدور برگه معاینه فنی خودروها از دیگر اقداماتی است که با هدف کمک به کاهش میزان آلودگی هوا و افزایش ایمنی تردد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اراک از نظر نداشتن تخلف در زمینه معاینه فنی رتبه چهارم کشور را دارد، اظهار داشت: در شهر اراک پنج مرکز معاینه فنی وجود دارد که تمام این مراکز قابلیت تست معاینه فنی برتر و صدور گواهی را دارد، هرچند که طرح‌های ترافیکی در حال حاضر در اراک اجرا نمی‌شود، اما با صدور گواهی معاینه فنی برتر، رانندگان می‌توانند از مزایای این طرح در شهرهای بزرگ دارای طرح ترافیک بهره‌مند شوند.