به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایسنا، عباس علی‌آبادی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره واردات خودرو گفت: ما واردات خودرو را با هدف تنظیم بازار  انجام می دهیم. این اقدام در حال انجام است و تحول خوبی در این زمینه می شود. سعی می کنیم  به سمت خودروهای آینده برویم، نه خودروهای گذشته. از جمله همین کاری که امروز انجام می دهیم و تعدادی از ماشین هایی که اینجا هستند ماشین های وارداتی هستند،اما ماشین ها ساخت داخل خواهند شد.

وی با اشاره به رونمایی از ماشین های برقی در روز جاری گفت: همه ماشین هایی که امروز می بینید برقی هستند.  خودرو ها از طریق شرکت ها و موسسات مربوطه وارد می شود و ما فقط آنرا سیاست گذاری کردیم.

وزیر صمت درباره واردات خودروهای دست دوم گفت: من اطلاع ندارم و  قرار نیست ما وارد کنیم و  شرکت ها آنرا وارد می کنند و آیین نامه های آن تقدیم دولت شده است.

وی درباره بازدید رییس جمهور از خودروها  نیز اظهار کرد:اوایل امسال  رییس جمهور بازدیدی داشتند و دستوراتی دادند مبنی بر اینکه این تحول در زمینه حمل و نقل فراهم شود  و این تحول  کلید خورده و در آستانه ورود به یک دوره تازه در بحث حمل و نقل شهری و بین شهری هستیم. این موضوع فقط به تاکسی محدود نمی شود. ما امروز فقط  تاکسی ها را رونمایی کردیم ولی به زودی در زمینه اتوبوس و موتورسیکلت و ماشین های عمومی هم رونمایی خواهیم داشت.  این قدم برای شهر تهران است، زیرا تهران پایتخت کشور است و 70 ایستگاه را در هفته دولت در شهریورماه  و چند روز آینده افتتاح می کنیم.

وزیر صمت افزود: امروز از یک نمونه موتورسیکلت رونمایی شد،ولی انواع مختلف آن بزودی  به بازار می آید.

وی درباره ماشین های برقی گفت: خودروسازهای داخلی ماشین برقی را عرضه خواهند کرد و ماشین های برقی مفید هستند. این ماشین ها، اولا فوق العاده اقتصادی اند به خصوص تاکسی ها. تاکسی معمولی حدود 9 تا 10  هزار لیتر بنزین مصرف می کند و زمانی که این حجم از بنزین سوزانده می شود علاوه بر آلودگی، گرما ایجاد می کند؛ لذا ما امروز ماشین های برقی  را به مردم معرفی کردیم و ماشین هایی که نمادی از آینده خواهد بود قیمت آنها با قیمت هایی که درب کارخانه است متناسب است.