به گزارش اکونا پرس،

حمیدرضا شهرکی ثانوی در حاشیه نشست هم‌اندیشی مدیریت حمل‌ونقل سفر اربعین اظهار کرد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در بخش‌های مختلفی عهده‌دار مسئولیت جهت برگزاری همایش عظیم اربعین حسینی است که مهم‌ترین آن حوزه حمل‌ونقل زائران محسوب می‌شود.

شهرکی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد دو میلیون و ۱۰۰ هزار جابه‌جایی زائرین محترم از مبادی داخل کشور به مرزهای اربعینی و نیز بالعکس از مرزهای اربعینی به مقاصد داخل کشور جهت شرکت در همایش اربعین توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی صورت پذیرفته، افزود: امسال باید مدیریت قوی‌تری برای انتقال زائران داشته باشیم، در همین راستا در سال جاری برای اولین‌بار پیش‌فروش بلیت‌های برگشت در مرزهای خسروی، باشماق و تمرچین را خواهیم داشت.

وی در ادامه به مشارکت مردمی در امر حمل‌ونقل و در قالب طرح سفرهای اشتراکی «نذر سفر» اشاره و اذعان کرد: از افرادی که از خودروهای شخصی جهت تردد استفاده می‌کنند چنانچه ظرفیت خالی در وسیله نقلیه خود دارند، و تمایل به جابه‌جایی زائرین را دارند، تقاضا می‌شود در این امر مهم مشارکت کنند، همچنین از سکوهای اینترنتی عرضه کننده خدمات جابه‌جایی مسافرین نیز، در جابه‌جایی زائران کمک خواهد گرفته شد.

بنابر اعلام وزارت راه و شهرسازی شهرکی از برگزاری دو مانور گسترده پیش از آغاز همایش عظیم اربعین خبر داد و افزود: آنچه در بخش حمل‌ونقل محقق می‌شود با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که سرمایه‌گذاری در این حوزه را بر عهده‌دارند لذا با برگزاری جلسات جهت هماهنگی و مشارکت تشکل‌ها، انجمن‌ها و اتحادیه‌های مربوطه، امید است که بهترین خدمات را به زائران حسینی ارائه کنیم.

معاون حمل‌ونقل سازمان در ادامه بهسازی و ایمن‌سازی محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی، ارائه خدمات توسط بیش از ۱۱۰۰ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی، بهبود شرایط خدمات (تعبیه سایه بان، سیستم سرمایشی، مه پاش، سرویس بهداشتی، خوابگاه رانندگان و...) در پایانه‌های مرزی، بهره‌گیری از سامانه‌های جاده‌ای از جمله تردد شمار، پلاک خوان، دستگاه‌های نظارتی و ترافیکی در قالب سالن‌های پایش و تدارک برنامه‌ها و محتواهای فرهنگی و مذهبی و... را از جمله مسئولیت‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در جریان برگزاری همایش عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی عنوان کرد.