محمدرضا ملکشاهی راد در گفت‌وگو با اکوناپرس، با انتقاد از عدم کاهش نرخ بلیط هواپیما از سوی ایرلاین ها، گفت: شرکت های هواپیمایی با ادعای افزایش نرخ ارز و گران شدن تجهیزات هواپیما و همچنین افزایش حجم مسافران، قیمت بلیط پروازهای هوایی را بسیار بالا بردند، این در حالی است که همان افزایش قیمت نیز بدون محاسبه و بدون شفاف سازی صورت گرفت و مشخص نیست که این میزان افزایش بر مبنای چه مسائلی رخ داده است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون عمران مجلس از آغاز افزایش نرخ بلیط هواپیما نسبت به این مسئله اعتراض داشتند و وزیر راه و شهرسازی باید خیلی سریع تر نسبت به مدیریت این حوزه و اصلاح قیمت ها اقدام می کرد. یعنی به صورت تخصصی وارد این مسئله شده و قیمت های تمام شده یک بلیط را محاسبه و اعلام می کردند.

وی با بیان اینکه شرایط کنونی ماحصل عدم نظارت مستمر بر بازار فروش بلیط پروازهای هوایی است، افزود: در یک هفته اخیر نرخ ارز در کشور کاهش چشمگیری داشته و این انتظار می رفت که قیمت بلیط هواپیما به تبع نرخ ارز، کاهش چشمگیر و قابل قبولی داشته باشد، اما وضعیت کنونی قیمت بلیط پروازهای هوایی و عدم کاهش نرخ آن نشان می دهد که ایرلاین ها به دنبال سوء استفاده از آشفتگی بازار هستند.

ملکشاهی راد تصریح کرد: مسئولان شرکت های هواپیمایی در بحث قیمت بلیط هواپیما به صورت صادقانه با مردم رفتار نمی کنند، حال متأسفانه در کنار رفتار ایرلاین ها، دولت و وزارت راه و شهرسازی نیز هیچ اقدامی برای شفاف سازی قیمت و عملکرد شرکت های هواپیمایی صورت نداده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی با تعلل دولت و وزارت راه و شهرسازی در بحث ساماندهی قیمت بلیط پروازهای هوایی، فضا برای فعالیت دلالان باز شده و مردم در این حوزه در تنگنا قرار گرفته اند و مسافران مجبور هستند از طریق حمل و نقل جاده ای طی مسیر بکنند.