به گزارش اکونا پرس،

 بانک ملی ایران اعلام کرد سامانه پرداخت الکترونیک عوارض خروج از کشور با همکاری نیروی انتظامی و سازمان امور مالیاتی عملیاتی شد و از امروز شعب غیرمرزی، عوارض خروج را به طور نقدی دریافت نمی کنند.

این اقدام گامی برای تحقق اهداف دولت الکترونیک و تسهیل امور بانکی و پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی ارزیابی می شود. قرار است در مرحله نخست این طرح، همه شعبه های غیرمرزی کشور از دریافت وجوه یاد شده از طریق فیش نقدی خودداری کنند . متقاضیان در این منطقه می توانند برای پرداخت وجوه عوارض خروج به درگاه ها و کانال های پرداخت الکترونیک مراجعه کنند.
 
برای این منظور درگاه پرداخت اینترنتی این سازمان، دستگاه های پوز، کیوسک و CASHLESS و نرم افزارهای موبایلی بله و ایوا در دسترس است.
 
طبق مصوبه دولت ، عوارض سالانه خروج سفرهای خارجی از همه مرزها برای بار اول 220 هزار ، بار دوم 320 و بار سوم به بعد 440 هزار تومان است.
 
عوارض خروج عتبات عالیات از مرزهای زمینی و دریایی هم 12 هزارو 500 تومان ، مرزهای هوایی 37 هزار و 500 تومان و سفر عمره مفرده و تمتع از همه مرزها برای بار اول 110 ، بار دوم 165 و برای بار سوم به بعد 220 هزار تومان است.