به گزارش اکونا پرس،

به نقل از شاتا، رضا رحمانی در آیین افتتاح ویدیو کنفرانسی 34 پروژه صنعتی و تولیدی استان تهران در شرکت امرسان در شهرک صنعتی عباس آباد بیان کرد: علیرغم همه تحریم ها و محدودیت ها اما صدور جواز تاسیس در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۷ درصد افزایش داشت و صدور چروانه بهره برداری نیز با ۷ درصد افزایش روبه رو بوده است.

افزایش ۲۲ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی و ۱۸.۶ درصدی صدور پروانه بهره برداری صنعتی در ۴ ماهه امسال

او با اشاره به آمارهای چهارماهه اول امسال نیز تصریح کرد: صدور جواز تاسیس صنعتی در چهار ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۲ درصد افزایش داشته و صدور پروانه های بهره برداری صنعتی نیز افزایش ۱۸.۶ درصدی داشت که نشانگر انگیزه بالای مردم و سرمایه گذاران علیرغم تحریمها برای ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی است‌.

افتتاح ۳۴ پروژه صنعتی و تولیدی استان تهران با اشتغالزایی دو هزار و ۹۷۷نفر

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتتاح ۳۴ پروژه صنعتی و تولیدی استان تهران به صورت ویدیو کنفرانسی با دستور رییس جمهور، بیان کرد: این ۳۴ طرح با سرمایه گذاری بیش از یک هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی دو هزار و ۹۷۷نفر به بهره برداری می رسند که عمدتا در حوزه تولید لوازم خانگی هستند.

کاهش ۸۱ درصدی واردات لوازم خانگی در سال گذشته

رحمانی با اعلام اینکه واردات لوازم خانگی در سال گذشته ۸۱ درصد کاهش داشته است، گفت: صادرات این حوزه نیز سال گذشته با افزایش روبه رو بوده است و برنامه های داخلی سازی را در این حوزه داریم.

ظرفیت تولید لوازم خانگی را می توانیم دو برابر کنیم

او با اعلام اینکه ظرفیت تولید لوازم خانگی را می توانیم دو برابر کنیم، تصریح کرد: آمادگی تولید بیشتر و بازار مصرف و صادرات را داریم اما باید نقدینگی لازم که مهترین مساله واحدهای تولیدی است تامین شود که از رییس جمهور در این راستا تقاضای همکاری داریم.

افتتاح خط تولید محصولات آشپزخانه ای هوشمند برای اولین بار در‌ کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتتاح خط توسعه امرسان، بیان کرد: خط تولید محصولات آشپزخانه ای هوشمند برای اولین بار در‌ کشور افتتاح شده است که اولین گام در هوشمند کردن آشپزخانه ها و در فاز بعدی هوشمندسازی خانه هاست که با همکاری دانشگاه تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است.

گفتنی است که امروز سه شنبه به صورت همزمان 34 پروژه صنعتی و تولیدی بمناسبت هفته دولت در استان تهران به صورت ویدیو کنفرانسی و با حضور وزیر صمت در شرکت امرسان در شهرک صنعتی عباس آباد مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.