به گزارش اکونا پرس،

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت در این نشست که با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صمت برگزار شد؛ ضمن تشریح سیاست های حمایتی وزارت صنعت ، معدن وتجارت از صنایع کل کشور ، اشاره‌ای به وضعیت صنعت لوازم خانگی در سراسر کشور داشت و گفت: تولید یخچال و فریزر تاپایان مرداد سال جاری به 512 هزار دستگاه رسیده که162درصد فراتر از برنامه پیش بینی شده در سال 98 بوده است.

صادقی نیارکی روند افزایشی تولید محصولات لوازم خانگی را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان‌کرد: در شرایطی روند تولید این دو محصول افزایشی بوده است که برندهای خارجی با تشدید محدودیت های بین المللی بازار ایران را ترک‌کرده و کشور با تکیه بر توانمندی های داخلی توانست تولید این محصولات را توسعه دهد.

وی تصریح کرد: تولید یخچال وفریزر در برنامه سالیانه 98، 315 هزار دستگاه پیش بینی شده بود که به رغم عدم همکاری برندهای کره‌ای، برندهای ایرانی توانستند 512 هزار دستگاه تولید کنند.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه روند تولید ماشین لباسشویی را مناسب توصیف کرد و گفت: طی 5 ماهه ابتدای سال جاری 240 هزار دستگاه ماشین لباسشویی در کشور تولید شده است.

صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری افزود: در حوزه فعالسازی واحدهای راکد و واحدهایی که با ظرفیت پایین در حال فعالیت هستند، تدابیری در نظر گرفته شده است که در صورت تامین منابع مالی ، این واحدها در بازه زمانی کوتاه تری به چرخه تولید بازخواهند گشت.

وی افزایش هزینه تمام شده تولید را یکی از دلایل کمبود سرمایه در گردش واحدهای صنعتی توصیف کرد و گفت: میزان نیاز صنایع به سرمایه در گردش بیش از 360 میلیارد تومان می باشداست که تامین این نیاز با همکاری بانک ها در افزایش ظرفیت تولید صنایع مهم و استراتژیک کشور بسیار راهگشا خواهد بود.