به گزارش اکونا پرس،

حمید محله ای در گفتگوی ویژِه خبری شبکه دو سیما با بیان این مطلب، افزود: با همیاری و تعامل بخش تولید با مجموعه وزارت صمت از سال گذشته تولید لاستیک بهبود یافته و این روند تداوم دارد و تامین این کالا به خوبی انجام می شود.

وی با اعلام اینکه نزدیک به 90 درصد از لاستیک سواری از تولید داخلی تامین می شود، اضافه کرد: در بخش توزیع نیز باید تمهیداتی اندیشیده شود و توزیع باید بصورت شفاف بر اساس دستورالعمل ها در سامانه جامع تجارت انجام شود.

معاون دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت در خصوص شبکه توزیع نیز، بیان کرد: شبکه توزیع لاستیک سبک مشتمل بر حدود 2 هزار عمده فروش می باشد که اکثراً نمایندگان 8 تولیدکننده کشور و واردکنندگان هستند که باید آمارهای خود را از طریق سامانه جامع تجارت ارایه دهند.

محله ای در ادامه بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار از اول شهریورماه لاستیک سبک و نیمه سنگین تولید داخل و وارداتی را مشمول ثبت در سامانه جامع تجارت کردیم که این کار به صورت سیستمی انجام می شود.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد شفافیت در زنجیره از تولید تا توزیع، اضافه کرد: در لاستیک سنگین و کالاهای اساسی این را آزمایش دادیم که به نتایج موفقیت آمیزی رسید.

محله ای با بیان اینکه بر اساس اظهارات تولیدکنندگان 604 هزار لاستیک نیمه سنگین و نیسانی(وانتی) در 5 ماهه اول تولید شده است، گفت: همچنین بر اساس آمار سایت بهین یاب تا 24 شهریورماه 699 هزار و 988 اظهار تولید شده است.

وی تأکید کرد: اطلاعات باید در سامانه جامع تجارت به روز باشد، مشکل شناسه حل شده است و تولیدکنندگان اطلاعات را از همان ابتدای زنجیره باید به درستی وارد کنند.