با افزایش روزافزون قیمت رمز ارز ها، هرروز افراد بیشتری به این دنیای نوین جذب می شوند. برای کسب درامد از طریق بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، راه‌‌های گوناگونی وجود دارد. یکی از این شیوه‌‌های درآمدزا، استخراج از طریق ریگ ماینینگ است. اگر می‌‌دانید ریگ استخراج چیست که هیچ، در غیر این صورت باید بدانید که ریگ استخراج به مجموعه‌‌ای از تجهیزات گفته می‌‌شود که به منظور استخراج یک رمز ارز خاص، مثلاً اتریوم مورداستفاده قرار می‌‌گیرند. بسیاری از افراد تصور می‌‌کنند که راه‌‌اندازی یک ریگ استخراج نیاز به فضای زیادی دارد و هر کسی از پس مخارج آن برنمی‌آید. اما حقیقت این است که گاهی با کمی خلاقیت و البته داشتن دانش موردنیاز، می‌‌توان یک ریگ استخراج ساخت. آن هم ریگ استخراج اتریوم. به گزارش رمز ارز نیوز، نمونه بارز این موضع را فردی به نام سایمون بایرن انجام داده است. وی که اهل آمریکا است، در صندوق عقب ماشین خود، یک ریگ استخراج اتریوم راه‌‌اندازی کرده است. این ریگ از طریق باطری ماشین وی تغذیه می‌‌شود. البته باید بدانید که ماشین وی یک BMV i8 است.

حقایقی در مورد ریگ سایمون بایرن!

به طور کلی ویژگی‌‌های این ریگ را می‌‌توان به چند مورد مهم تقسیم‌‌بندی کرد. این ویژگی‌‌ها، حقایقی هستند که سایمون با این کار به همگان ثابت کرده است که هر فردی می‌‌تواند از دریای بی کران رمزارزها به اندازه وسع خود منتفع شود.

Untitled1

قدرت پردازش بالا

به جرئت می‌‌توان گفت که مهم‌ترین عامل مؤثر در یک ریگ، کارت گرافیک‌‌های مورد استفاده در آن است. این بدین معنی است که میزان درامد شما وابستگی مستقیمی به کارت‌‌های گرافیک شما دارد. ریگ سایمون بایرن از 6 عدد کارت گرافیک انودیا آر‌‌تی‌‌ایکس 3080 تشکیل شده است. Nvidia RTX380 یکی از بهترین کارت گرافیک ها برای استخراج بیت کوین و صدالبته اتریوم است.

تأمین برق نسبتاً ارزان

برق این ریگ نیز همان‌طور که گفته شد، از طریق باطری هیبریدی آن تأمین می‌‌شود. به نظر می‌‌رسد نیازی به بیان مزایای خودروهای هیبریدی نیست. مهم این است که سایمون به بهترین نحو ممکن از آن استفاده می‌‌کند.

درآمدزایی مقرون به صرفه

گفتیم که برق این ریگ چندان برای سایمون هزینه ندارد. به اعتقاد سایمون بایرن، این ریگ که برای استخراج اتریوم مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، سالانه بیش از 128 هزار دلار برای وی سودآوری خواهد داشت.

یک شیطنت جالب!

اگرچه کسب درامد از طریق یک ریگ استخراج می‌‌تواند یک حس عالی باشد، اما سایمون هدف از راه‌‌اندازی ریگ خود را یک شیطنت کوچک اعلام کرده است. وی در مصاحبه با پی سی گیمر پرده از هدف اصلی خود از این کار برداشت. وی در این مصاحبه گفت که تنها برای بازی با اعصاب گیمر‌‌ها، اقدام به نصب این کارت گرافیک‌‌ها در ماشین خود کرده است.

به یاد داشته باشید که هرچه کارت گرافیک شما بهتر باشد، لذت بیشتری از بازی کامپیوتری خود می‌‌برید. در پروسه استخراج با کامپیوتر نیز این کارت گرافیک است که بار اصلی را به دوش می‌‌کشد. همچنین فراموش نکنید که در اوایل ظهور بیت کوین، استخراج بیت کوین از طریق کامپیوتر صورت می‌‌گرفت.

جالب است بدانید که شرکت سازنده این کارت گرافیک‌‌ها یعنی انویدیا قبل‌‌تر اعلام کرده بود که ممکن است به‌زودی خط تولیدGPUهای مورداستفاده در ماینینگ را مجدداً راه‌‌اندازی کند.

سایمون یک هودلر است؟!

اشتباه نکنید. این هودلر با هولدر گوشی یا هر هولدر دیگری متفاوت است. هودلر در دنیای رمزارزها به‌صورتHodler نوشته می‌‌شود به کاربرانی اطلاق می‌‌شود که به دنبال ذخیره و نگهداری بلندمدت ارز هستند. آنها فارغ از قیمت و نوسانات آن به دنبال خرید و به‌دست‌آوردن ارزهای دیجیتال هستند. این نگهداری طولانی‌مدت صرفاً باهدف فروش آن در قیمت‌‌های بالاتر صورت می‌‌گیرد.

سایمون هودلر است. این موضوع را خود وی بر روی ماشین حدوداً 40 میلیاردریالی یا همان 150 هزاردلاری خود نوشته است.

نتیجه گیری

قدرت ماشین سایمون به حدی است که می‌‌تواند در کمتر از 4.5 ثانیه، سرعت این وسیله را به 100 کیلومتر در ساعت برساند. اما آنچه از قدرت ماشین یا بهتر بگوییم انرژی موردنیاز ریگ است، قدرت تخیل و استفاده از نبوغ ذاتی است. شاید اگر سایمون دانش کافی در این زمینه را نداشت، هرگز نمی‌‌توانست در کنار شیطنت جالب خود، به یک سود عالی دست پیدا کند.