البته هنوز در آن زمان نه هزینه زیادی برای این قسمت پرداخت می‌شد و نه کار خاصی داشت. تکنولوژی ضعیف و سخت افزارهای نه چندان پیچیده کار را برای تعمیرکاران موبایل راحت کرده بودند. اما از زمانی که گوشی‌های دکمه ای و قدیمی به مرور جای خود را به گوشی‌هایی با سیستم عامل جاوا و سپس به اندروید، ویندوز، ios دادند خیلی از تولیدکنندگان گوشی متوجه شدند که برای تأمین قطعات موبایل مخصوصاً تاچ ال سی دی موبایل باید تولیدات قطعات بیشتری را از سر بگیرند.

اگر شما یک گوشی موبایل داشته باشید و در طی سال‌هایی که استفاده می‌کنید چند بار ال سی دی آن ضربه ببیند و تاچ آن نیاز به تعویض داشته باشد، این بدان معنی هست که اگر هر گوشی هوشمندی که ساخته می‌شود باید برای آن چند ال سی دی موبایل ساخته شود. می‌توان گفت شاید خیلی از برندهای تولید کننده موبایل فروش بیشتری را از سمت قطعات و خدمات پس از فروش خود کسب می‌کنند.

2

چگونه از شکستگی آن جلوگیری کنیم؟

شاید نتوان گفت که هیچ راه حل جامعی برای مراقبت از آسیب ندیدن ال سی دی گوشی وجود داشته باشد. اما مسلماً با انتخاب یک محافظ صفحه خوب و تهیه کردن یک قاب و کاور برای گوشی هوشمند می‌توان تا حد زیادی از آسیب دیدن آن جلوگیری کرد. اما اکثر خرابی‌های مربوط به تاچ گوشی مربوط به بی احتیاطی کاربر مصرف کننده است.

اهمیت تاچ آل سی دی و مراقبت از آن در حال حاضر حتی برای تولیدکنندگان موبایل هوشمند با صفحه لمسی یک معضل اصلی هست. امروزه نمایشگر گوشی‌های هوشمند  به قدری بزرگ شده‌اند که حتی تا امتداد لبه‌های موبایل هم ادامه دارند.  با کوچک‌ترین ضربه به قسمت کناری موبایل شما باید برای تعویض تاچ آل سی دی و گلس خود گوشی آماده باشید.

از طرف دیگر باریک‌تر شدن آنها و همین‌طور داشتن وضوح تصویر بیشتر برای رقابت با رقبا باعث شده تا آنها سعی کنند ظرافت بیشتری در مورد تاچ ال سی دی به خرج دهند. این موضوع باعث شده تا احتمال ضربه دیدن تاچ ال سی دی بیشتر هم شود. در این صورت خیلی از تعمیرگاه‌ها و تعمیرکاران موبایل به شدت به دنبال تهیه کردن قطعات تاچ ال سی دی گوشی هوشمند هستند.

 

در صورت خرابی تاچ ال سی دی موبایل چه کنیم؟

بعد از اینکه متوجه شدید گوشی شما روشن نمی‌شود و یا قسمتی از صفحه نمایش آن خط‌های رنگی نشان می‌دهد در اولین فرصت گوشی را خاموش کنید و به یک مجموعه‌ای که کار تعمیر موبایل را انجام می‌دهد مراجعه کنید.

اما قبل از اینکه به شخصی برای تعمیر موبایل و تعویض تاچ گوشی اعتماد کنید باید در ابتدا به این موضوع دقت کنید که آیا قطعه موبایلی که شما تهیه کرده‌اید اصل هست یا نه؟

خیلی از تعمیرکارانی که در بازار فعالیت دارند متأسفانه به خاطر کمبود بعضی قطعات موبایل سعی می‌کنند از جنس های فیک و تقلبی برای موبایل کاربران استفاده کنند.  حتماً این موضوع را بررسی کنید و به شخصی اعتماد کنید که مشتریان راضی زیادی از خدمات آنها استفاده کرده باشند.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید مطمئن شوید آیا قطعه اصل هست یا نه، این هست که ببینید قطعات گارانتی دارند یا نه؟ اگر دارند در همان‌جا بپرسید که آیا یک شرکت معتبر گارانتی محصولات و قطعات موبایل را بر عهده دارد یا یک شرکت گمنام؟