به گزارش اکونا پرس،

این روزها واژه ارزهای دیجیتال را زیاد می شنویم. به دلیل افزایش چشمگیر ارزش بیت کوین، تقاضا برای خرید و فروش رمزارزهای دیجیتالی افزایش یافته است. برای بسیاری از ما بازار رمزارزها و مفاهیم دنیای بلاکچین تازگی دارد. بسیاری از افراد قصد دارند که در این بازار پرسود سرمایه گذاری کنند اگر شما هم به این حوزه علاقه مند هستید پس این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله به زبانی ساده می خوانیم که ارزدیجیتال چیست و چه کاربردی دارد.

ببینیم بلاکچین چه مفهومی داره؟ بیاید یه مثال ساده بزنیم. یک بانک معمولی را درنظر بگیرید. برای نقل و انتقال پول از بانک استفاده می کنیم. ما از طریق بانک وام می گیریم یا سرمایه گذاری می کنیم. پس اینجا بانک به عنوان واسطه وجود دارد. حال اگر بدون واسطه همه این کارها را با شفافیت کامل و امنیت انجام بدهید، می تواند حس رضایتمندی را در شما افزایش دهد. بلاکچین این امکان را فراهم می کند. اعضای شبکه بلاکچین و همه کسانی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌ کنند، بدون هیچ واسطه و شخص سومی می ‌توانند تبادلات مالی را انجام دهند.

ارز دیجیتال چیست؟

بیایید به آینده سفر کنیم. در آینده نیازی نیست که اسکناس های کاغذی را با خودتان حمل کنید. ارزهای دیجیتال تمام نقل و انتقالات مالی را تغییر می دهند. رمزارزهای دیجیتالی بر بستر فناوری بلاکچین و علم رمزنگاری طراحی شده‌ است. این رمزارزها در اختیار هیچ کسی نیست ؛ درنتیجه هیچکس نمی ‌تواند در آن تقلبی کند. رمزارزهای دیجیتالی را می ‌توان به سادگی و بدون دخالت شخص سوم بین افراد منتقل کرد. افراد با استفاده از کیف پول‌ دیجیتالی به راحتی و بدون هیچ هزینه ‌ای از رمزارزهای خود نگهداری کنند. برای انجام هر تراکش در شبکه نیاز به محاسباتی است که ماینرها آن را انجام می ‌دهند و در ازای آن پاداش می‌گیرند.

از جمله ارزهای دیجیتالی که طی فرآیند ماینینگ استخراج می‌شوند، بیت کوین و اتریوم است. برای مثال فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که تمام آن‌ها تا سال 2140 استخراج خواهند شد. برخی از ارزها نیز نیازی به استخراج ندارند و تعداد آن‌ها کاملا مشخص است.

https://itarz.ir/wp-content/uploads/2020/05/crypto-coin-category.jpg

 

مزایای ارزهای دیجیتال نسبت به پول عادی

اولین ویژگی رمزارزهای دیجیتال غیرقابل برگشت بودن است. یعنی زمانی که یک تراکنش در بلاکچین انجام می شود، به هیچ وجه امکان برگشت آن وجود ندارد. مگر اینکه شخص گیرنده شخصا پول را به حساب فرستنده برگرداند.

دیگر مزیت ارزهای دیجیتال مخفی بودن هویت در بلاکچین است. در شبکه بلاکچین هویت افراد مشخص نیست. فقط آدرس عمومی کیف پول (مانند شماره کارت های بانکی) و میزان موجودی آن قابل رویت است.

نکته بعد سرعت و امنیت پازل است که برتری ارزهای دیجیتالی را تکمیل می ‌کند. رمزارزهای دیجیتالی را از هر نقطه می‌ توان به نقاط دیگر در جهان منتقل کرد.

حتما شنیده اید که بلاکچین غیرقابل هک می باشد و این نشان از امنیت بالای این شبکه است.

ارزهای دیجیتال چه کاربردی دارند؟

افراد می توانند به جای پول کاغذی یا کارت‌های بانکی از ارزهای دیجیتالی استفاده کنند. تمام کارهایی که با پول عادی انجام می دهیم را می توان با ارزهای دیجیتال با سرعت بهتر و امنیت بالاتر انجام داد. . خریدهای معمول و روزانه، خرید بلیط های هواپیما، رزرو هتل و ثبت دامنه سایت از جمله خدماتی است که همین اکنون در بسیاری از کشورها با استفاده از رمزارزها صورت می‌گیرد. با توجه به نوظهور بودن بازار رمزارزها بسیاری از افراد از بازار کریپتوکارنسی برای سرمایه گذاری و کسب سود استفاده می‌ کنند.

احتمالا بعد از خواندن این مطالب سوالات زیادی درباره بازار ارزهای دیجیتال در ذهن شما شکل گرفته است.آی تی ارز با داشتن تجربه های بسیار در این زمینه و آموزش مفاهیم اولیه رمزارزها در مقالات ارزشمند ، مرجعی را در اختیارعلاقه مندان به این حوزه ارائه کرده که می ‌تواند شروع خوبی برای فهم کامل مفاهیم مرتبط با بلاکچین باشد. پس فرصت را از دست ندهید و با یک تیم حرفه ای پاسخ سوالاتتان را پیدا کنید. از همین الان به فکر آینده باشید.