قیمت بیت کوین پیشرفت بسیاری داشته و تا به حال به صورت صعودی عمل کرده است و اکثر صرافی ها این ارز را معامله می کنند.

اما برخی از تحلیل گرانی که در این زمینه فعالیت دارند، پیش بینی کرده اند  که ممکن است، قیمت بیت کوین به صورت ناگهانی افت داشته باشد و نزولی عمل کند که البته فعالیت در این زمینه ها با ریسک همراه است و مختص یک ارز مجازی بخصوص نمی باشد.

  برخی هم معتقد اند بیت کوین  در مسیر انجام فعالیت های غیر قانونی خرج می شود. برخی از صرافی ارز های دیجیتال ایرانی پاسخگوی سوالات کاربران خود در این زمینه ها هستند و به صورت آنلاین می توان سوالات مربوطه را پرسید و از این مسائل اطمینان حاصل کرد.

نوسانات بازار های فروش ارز دیجیتال

 

Untitled1

این بازار مجازی هم مانند سایر بازارها نوساناتی موجودی است. نوسانات بازار ها و صرافی ارز های  دیجیتال برای برخی کاربران در این زمینه سودمند است. افراد  با توجه به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود در این زمینه خرید و فروش انجام می دهند.

بعضی ها معاملات خود را در عرض چند دقیقه انجام می دهند ولی بعضی از کاربران معاملات خود را در عرض چند هفته انجام می دهند. برای کاربرانی که معاملاتشان را در مدت زمان کوتاه انجام می دهند این نوسانات مهم است که می توانند، استفاده مفیدی از این نوسانات داشته باشند.

 ولی برخی کاربران هستند که فعالیت زیادی در این بازار و صرافی ارز های دیجیتال ندارند و فقط با توجه به این نوسانات کار می کنند. با توجه به نمودارها می توان این نوسانات را تشخیص داد و گاهی پیش بینی کرد. این نمودار حد ضرر  را هم مشخص می کند که همه افراد می توانند از این مزیت بهره ببرند.  بنابراین با این روش نیازی به زمان زیادی در طول روز برای انجام خرید و فروش نیست.

قیمت بیت کوین همیشه در حال نوسان است. این نوسانات سبب می شود که برخی از افراد در خرید این اقلام دچار تردید شده و به خرید خود شک داشته باشند. اما به هر حال خرید این اقلام اگر به صورت صحیح و درست صورت گیرد، می تواند سود بالایی را به دست شما برساند.

صرافی ارزینجا یکی از معتبر ترین ها است و با خیالی آسوده می توان به خرید ارز در این مراکز پرداخت. این صرافی معتبر در همه جا قابل دسترسی است.

Untitled2

برای خرید این نوع ارز های دیجیتالی می توان از روش های گوناگونی عمل کرد. در این مقاله می خواهیم، با برخی از خدمات صرافی ارز های دیجیتال که برای مشتریان ارائه می شود، آشنا شویم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 خدمات صرافی ارز های دیجیتال

Untitled3

 

ارز های دیجیتال یک سرمایه و دارایی دیجیتال است. صرافی  بیت کوین و همه صرافی های مجازی وظیفه  خرید و فروش و ارائه خدمات صرافی ارز های دیجیتال و یا تبدیل آن به سایر ارز های دیجیتال را دارند. حفظ امنیت یکی خدمات مهم صرافی ها است.

  فعالیت صرافی بیت کوین به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم است که کاربران با توجه به نوع فعالیت هر صرافی و امنیت آن و نوع ارزی که معامله می شود، آن صرافی ارز های دیجیتال را انتخاب می کنند. از جمله خدمات دیگر صرافی های دیجیتال این است که می توانیم، به صورت اینترنتی و با ارزهای دیجیتال خرید های اینترنتی انجام دهیم و کالا های مورد نیازمان را تهیه کنیم این کار در صرفه جویی زمان به ما کمک می کند.

 قیمت بیت کوین و سایر   ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلف متفاوت است و ارز های مجازی هم مانند دیگر کالا های مورد استفاده، با توجه به تقاضای مشتریان قیمت گذاری می شوند و صرافی های مجازی با توجه به میزان تقاضای کاربران قیمت گذاری می کنند.

 ما می توانیم از صرافی هایی که قیمت کم تری برای ارز مورد نیاز تعیین کرده اند، ارز  خریداری کنیم و به دیگر صرافی هایی که قیمت بالاتری برای همان ارز تعیین کرده اند بفروشیم و از این راه هم سود کنیم.

به طور کلی صرافی بیت کوین این امکانات را برای شما فراهم می کنند. لازم است که از این طریق به خرید این ارز ها بپردازید تا از سود حاصله  خود مطمئن باشید و با اطمینان سرمایه گذاری خود را صورت دهید.

Untitled4

بیت کوین هم مانند دیگر ارز های دیجیتال می توانیم از طریق صرافی های ارز دیجیتال معامله کنیم و یا از افراد حقیقی به صورت مستقیم و از طریق کارت های بانکی خرید و فروش را انجام دهیم.

 برای خرید و فروش این نوع ارزها نیازی به اقدام حضوری نمی باشد و از طریق اینترنت کارهایمان انجام می شود. برای فعالیت در این بازار های مجازی باید حواسمان را جمع کنیم. زیرا بسیاری از سایت ها و صرافی های کلاهبردار در این زمینه فعالیت می کنند و قیمت های نجومی برای ارز ها تعیین می کنند.

 برای خریداری و فروش بیت کوین ابتدا باید کیف پول مورد اطمینان بیت کوین را نصب کنیم و بهترین روش برای معامله ارز بیت کوین صرافی بیت کوین است که برای انتخاب این صرافی ها هم باید از امنیت آن اطمینان کافی را داشته باشیم.

 برخی از صرافی ارز های دیجیتال به صورت غیر متمرکز فعالیت می کنند. به طوری که وجوه افراد را ذخیره سازی نمی کنند و خوبی این نوع صرافی ها این است که در برابر مسائل امنیتی که اکثر صرافی های دیجیتال را تحت تاثیر قرار می دهد و تهدید می کند، مقاوم هستند و این صرافی ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

صرافی های مجازی غیر متمرکز نه تنها از قوانین بیت کوین، بلکه از هیچ نوع قانون خاصی پیروی نمی کنند و فرد یا سازمان خاصی این صرافی ها را تحت کنترل و نظارت ندارند. در کل برای ایجاد این صرافی ها و فعالیت در آن قوانینی وجود ندارد. اما صرافی بیت کوین به خودی خود از اعتبار بالایی در عرصه های جهانی برخوردار است.

در حال حاضر هر شخصی می تواند برای خود صرافی دیجیتال ایجاد کند. با توجه به این شرایط تعداد صرافی های دیجیتال بسیار بالاست ولی اکثر این صرافی ها به علت کمبود زیاد سرمایه در مدت بسیار کوتاهی از بین رفته اند.

 نگرانی همه کاربرانی که در این زمینه فعالیت دارند، این است که امنیت کاری و حریم خصوصی نداشته باشند، و بتوانند معاملات خود را به سادگی در هر زمانی که بخواهند، انجام دهند. همه این مسائل با انتخاب یک صرافی مورد تایید می تواند، این نگرانی را از بین برد.

کاربران می توانند، صرافی های مورد اطمینان را در سایت های معتبر، بزرگ و مشهور جستجو کنند. کاربران برای سرمایه گذاری بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال، باید به دنبال شناخت انواع صرافی ها و تفاوت آن ها باشند.

سوالات متداول مردم در رابطه با صرافی بیت کوین

 

Untitled5

 

 


احتمالا برای همه کاربران فعال در این بازار های مجازی به خصوص افراد تازه کار در این زمینه، سوالات و پرسش های متعددی  وجود دارد. سوالات و ابهاماتی از جمله قیمت انواع ارز های دیجیتال مانند بیت کوین و تفاوت آن ها با هم، درمورد چگونگی خرید و فروش و معامله در این بازار ها، تفاوت صرافی ارزهای دیجیتال  و صرافی بیت کوین که بسیار هم مطرح می باشد و کاربرد آن ها وجود دارد.

بیش ترین سوالاتی که ذهن افراد را مشغول کرده راجع به صرافی های مجازی است. از جمله سوالاتی که اکثریت کاربران می پرسند به شرح زیر است:

  1. آیا می توان از صرافی ها به صورت حضوری خرید کرد؟
  2. آیا صرافی ها هم کارمزد دریافت می کنند؟
  3.  آیا حداقل و حداکثری برای خرید از صرافی وجود دارد؟ و  کاربران برای خرید محدودیتی دارند؟

به طور کلی در پاسخ به این سوالات  در مورد ارز های دیجیتال و صرافی بیت کوین و ... می توان گفت برای خرید و معامله در صرافی های دیجیتال هم می توان به صورت حضوری و هم غیر حضوری اقدام کرد، برای فعالیت حضوری باید حساب کاربری خود را کامل کنیم و هماهنگی های لازم را داشته باشیم.

 هنگام معامله در صرافی ها برای حداقل و حداکثر میزان خرید باید به نوع آن صرافی توجه کنیم. چون میزان و محدودیت خرید در هر صرافی متفاوت است و هر صرافی فعالیت خاص خود را دارد. صرافی ها برای جلوگیری از دستکاری اطلاعات کاربران و حذف هکران، از سیستم های بلاک چین استفاده می کنند.

 بلاک چین یک نوع سیستم مخصوص ثبت اطلاعات است و تمام اطلاعاتی را که ذخیره کرده را، میان همه کاربران آن شبکه به اشتراک می گذارد. این سیستم همراه با پیدایش ارز بیت کوین به وجود آمده است.

قیمت نهایی که هنگام خرید از صرافی بیت کوین وجود دارد با در نظر گرفتن کارمزد این سیستم بلاک چین است و در واقع صرافی ها هیچ کارمزدی دریافت نمی کنند.

خرید از این موسسه ها بسیار به نفع خریداران خواهد بود. به این دلیل که اگر آگاهانه به سرمایه گذاری در این زمینه ها بپردازیم، سود های کلانی را به دست خواهیم آورد. در این راستا برخی دوره های آموزشی نیز موجود هستند که شما را در این امر یاری می رسانند.

کلیه نکاتی که شما باید در خرید آن ها رعایت کنید را در برخی دوره های آموزشی مخصوص به خرید آن ها شرح می دهند. بهتر است که سری به این دوره ها بزنید. برای خرید این ارز ها قطعا به درد شما می خورند.