امروزه با توجه به افزایش مواد اولیه شیمیایی به کارخانه‌ها و وجود مواد خطر زا در انواع صنایع مختلف استفاده از ماسک‌های ایمنی بسیار مهم است.

به گفته خبرگزاری قطره استفاده از ماسک‌های ایمنی با کیفیت همراه با کیفیت ساخت بالا خطرات ناشی از وجود مواد سمی و مضر برای انسان به شدت کاهش میابد.

ماسک های ایمنی      

ماسک‌های ایمنی از مهم‌ترین نوع تجهیزات ایمنی فردی می‌باشند که با توجه به نیاز مصرف کنندگان در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیردند، در تهیه و استفاده از انواع ماسک‌های ایمنی باید بسیار توجه داشت تا به اشتباه مدلی که مورد نیاز خود نیست تهیه نکنیم!!

به صورت کلی ماسک های ایمنی به چهار دسته اصلی تقسیم میگردند:

  1. ماسک های نیم صورت
  2. ماسک های تمام صورت
  3. ماسک های سوپاپ دار
  4. ماسک های پارچه ای

این چهار نوع سر دسته تمامی مدل های ماسک میباشد که با توجه به نیاز کاربر و فضای استفاده کننده میتوان یک مدل را انتخاب نمود.

ماسک های سوپاپ دار

این نوع ماسک ها به دو دسته تقسیم میگردند:

  1. ماسک های سوپاپ دار همراه با فیلتر
  2. ماسک های سوپاپ دار بدون فیلتر

ماسک‌های سوپاپ دار از جمله ماسک های ارزان قیمت بازار می‌باشند که با توجه به نیاز مصرف کننده در فضاهای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند، اصولاً ماسک‌های سوپاپ دار از جنس پارچه نمدی کربن اکتیو، اسپان باند و پارچه‌ای ساخته می‌شوند که با توجه به متریال استفاده شده وزن محصول به شدت کاهش میابد و در نتیجه میزان استفاده فرد از ماسک افزایش پیدا می‌کند (در استفاده‌های غیر شیمیایی و طولانی مدت پیشنهاد می‌گردد)

Untitled1

 

فیلترهای استفاده شده در این نوع ماسک‌ها ساده است و توانایی از بین بردن میکروب‌های بسیار کوچک یا مواد شیمیایی را ندارند، همچنین فیلترهای این نوع ماسک غیر قابل تعویض است و در دسته ماسک‌های یک‌بار مصرف دسته بندی می‌شود.

ماسک های نیم صورت

یکی از کاربردی‌ترین انواع ماسک‌های ایمنی که امروزه دارای مزایا و کاربردهای بسیار زیادی می‌باشند ماسک‌های نیم صورتِ هستند که شما می‌توانید آنها را هم به صورت تک فیلتر دار و هم به صورت چند فیلتر دار خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. این ماسک‌ها می‌توانند به طور کامل دهان و بینی شما را پوشش داده و از ورود گازهای سمی و گرد و غبار به سیستم تنفسی شما جلوگیری کنند. اگر در محیط‌هایی کار می‌کنید که مطمئنید گازهای سمی و آلاینده‌ها نمی‌توانند به چشم‌ها و پوست شما آسیب برسانند استفاده از ماسک‌های نیم صورت می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

نکته‌ای که درباره ماسک‌های نیم صورت باید به آن توجه کرد این است که این نوع ماسک از سیستم بینایی افراد در فضاهای آلوده محافظت نمی‌کند.

ماسک های نیم صورت 3m

یکی از ویژگی‌های مهم این ماسک‌ها این است که دارای فیلترهای جاذبی هستند که کارایی فوق‌العاده‌ای دارند و می‌توانند از ورود بسیاری از مواد آلاینده به سیستم تنفسی جلوگیری کنند. استفاده کردن از ماسک‌های 3m بسیار ساده و راحت است و شما هیچ مشکلی برای استفاده از این محصولات نخواهید داشت. امکان استفاده از این ماسک‌ها در بسیاری از صنایع مختلف وجود دارد چرا که فیلترهای این محصولات می‌توانند انواع آلاینده‌ها و گرد و غبار را جذب کنند.

ماسک های تمام صورت

ماسک‌های تمام صورت از دیگر انواع ماسک‌های ایمنی می‌باشد که جزو بهترین نوع‌های آن است، در ساخت این نوع ماسک بسیار دقت شده و با بهترین کیفیت و متر یال ساخته شده است.

تفاوت اصلی که ماسک‌های نیم صورت با سایر ماسک‌های ایمنی دارند، یکپارچگی و پوشش کامل صورت از پیشانی تا زیر چانه می‌باشد و همین موضوع باعث شده تا بتوان در تمامی فضاهای آلوده مورد استفاده قرار بگیرد.

تفاوتی بعدی و اصلی این ماسک با سایر ماسک‌ها استفاده ازفیلتر های قدرتمندی همچون فیلتر ماسک 6 حالته دراگر می‌باشد که همین مورد باعث شده بدنه اصلی ماسک مادام کارند و تنها در گذر زمان فیلتر آن را تعویض کنید.

فیلتر 6 حالته دراگر یکی از برترین نوع فیلترهای ماسک‌های تمام صورت و نیم صورت است که با آخرین تکنولوژی روز بازار تهیه شده است که می‌تواند ریزترین ذرات و مواد گازی و سمی زیادی را رفع  فیلتر کند.

ماسک های پارچه ای

ماسک‌های پارچه‌ای از ابتدایی‌ترین نوع ماسک‌ها می‌باشد، امروز دیده می‌شود که با وجود بیماری و ویروس‌هایی همچون کرنا، استفاده از این نوع ماسک‌ها به شدت افزایش یافته و در هر فضایی مورد استفاده قرار می‌گرد.

Untitled2

این نوع ماسک به دلیل ارزان قیمت بودن آن و سبک وزن و ساده بودن آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند، استفاده از این ماسک نیاز به هیچ پیش نیازی نیست و می‌توان از ماسک در مدت زمان‌های طولانی بدون هیچگونه مشکلی استفاده نمود، در استفاده از این نوع ماسک باید به این نکته توجه کرد که از دسته ماسک‌های یک‌بار مصرف می‌باشد و تنها چند ساعت می‌توان از این نوع ماسک استفاده نمود.

خرید انواع ماسک ایمنی

در تهیه و خرید ماسک‌های ایمنی باید بسیار توجه کرد و قبل از تهیه انواع آن درباره هر یک و نیاز خود تحقیق فراوان کرد، امروز به دلیل ساخت انواع ماسک‌های فیک و تقلبی باید و حتماً از فروشگاه‌های معتبر بازار اقدام به خرید نمود.

فروشگاه اینترنتی الوایمنی یکی از برترین فروشگاه های آنلاین می‌باشد که اقدام به عرضه انواع ماسک‌های ایمنی با بهترین کیفیت کرده، ویژگی اصلی این فروشگاه مشاوره قبل از خرید می‌باشد، در این فروشگاه به صورت رایگان به شما مشاوره می‌دهند تا خرید مطمئنی داشته باشد و همچنین به دلیل دسته اول بودن محصولات قیمت آنها از سایر رقبا بسیار پایین‌تر است.