در شیرهای پنوماتیک شما با استفاده از اعمال جریان الکتریکی، کنترل شیر را در اختیار دارید. با اعمال جریان الکتریکی در شیر برقی، بوبین آن خاصیت آهن ربایی پیدا می کند و به وسیله آن کنترل شیر پنوماتیک صورت می گیرد.

ولتاژهایی که در شیرهای برقی مورد استفاده قرار می گیرد، ولتاژهای 24 تا 220 ولت می باشد به همین دلیل می توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد.

انواع شیرهای برقی پنوماتیک

با توجه به مطالب گفته شده شیرهای پنوماتیک موجود در بازار دارای تنوع زیادی می باشد. شیرهای 2/5، 2/3، 2/2 و 3/5 از موارد موجود در بازار است که مدل 2/5 تک بوبین از پرمصرف ترین نوع آن می باشد. از دلایل محبوبیت این مدل می توان به کنترل مناسب جریان هوا اشاره کرد. همچنین شیرها را براساس تعداد دریچه نیز به عملکرد مستقیم، هدایت کننده و دو طرفه تقسیم بندی می کنند.

در بازار انواع شیرهای برقی پنوماتیک را به صورت مختلفی دسته بندی می کنند که علاوه بر تقسیم بندی های بالا، تقسیم بندی به صورت زیر نیز وجود دارد.

1-شیر برقی پنوماتیک یک سوکننده

این نوع شیر برای مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که برگشت جریان برای سیستم شما مشکل آفرین باشد. به عبارتی این شیر می تواند از برگشت جریان در خط لوله شما جلوگیری کند.

2- شیر برقی برای کنترل فشار

از مهم ترین موارد استفاده از انواع شیرهای برقی پنوماتیک در صنعت، کنترل فشار سیال می باشد. این عملکرد می تواند به صورت های مختلفی صورت گیرد. این طراحی بیشتر با هدف افزایش سطح ایمنی صورت می گیرد تا شما بتوانید فشار مخازن را به مقدار ایمن تبدیل کنید.

همچنین در مواردی شما برای ایجاد فشاری ثابت از این مورد استفاده می کنید. تا از نوسانات فشار جلوگیری به عمل آورید. و در مواردی نیز برای جلوگیری از افزایش فشارهای غیرعادی و اینکه از حد مجاز فشار بیشتر نشود.

3- تنظیم جریان سیال

یکی از خصوصیات مهم این شیرها استفاده از آنها به منظور کنترل جریان سیال می باشد. این شیرها در مسیر جریان سیال قرار می گیرد. بسته به طراحی این نوع شیرها به دو دسته باز و بسته طراحی می شوند. در مدل باز شما با افزایش ولتاژ جریان را کمتر می کنید و در مدل بسته برعکس شما با افزایش ولتاژ جریان را بیشتر می کند.

4- قطع و وصل جریان

بعضی از مدل های این نوع شیر برای قطع و وصل کامل جریان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع عملکرد می تواند با تغییر جهت در جریان سیال و یا مانع شدن از جریان باعث قطع جریان شود.

 

Untitled1

خرید محبوب ترین شیرهای برقی پنوماتیک به صورت آنلاین

شما می توانید به صورت آنلاین با مطالعه مطالب مرتبط با شیرهای برقی پنوماتیک یک انتخاب درست داشته باشید. البته برای خرید شیرهای برقی پنوماتیک باید یک سری نکات را مدنظر داشته باشید که در پایین موارد مهم آن را ذکر می کنیم.

  • شیرهای برقی دارای دو پورت ورود و خروجی، یعنی شیر به صورت حالت قطع و وصل عمل می کند.
  • شیرهای برقی دارای مزایای زیادی می باشد اما این را باید توجه کنید که نسبت به مکانیکی و دستی دارای توان محدودی می باشد و شما باید از این مقدار توان محدود به درستی عمل کنید.
  • باید شیر پنوماتیک را مطابق با اندازه قطر پیستون سیلندر پنوماتیک انتخاب کنید.
  • شیرهای برقی پنوماتیک براساس نوع نصب به دو صورت خطی یا کتابی و ISO تقسیم می شوند. اگر شیر مورد نظر ما از نوع ISO باشد باید از بلوکه زیر شیری مطابق با سایز شیر استفاده کنیم.

شما می توانید خرید محبوب ترین شیرهای برقی پنوماتیک به صورت آنلاین را به راحتی از طریق مراکز معتبر با بررسی خصوصیات آنها انجام دهید.

نتیجه گیری

این مدل از شیرها در صنایع کشور محبوبیت بسیاری دارد به طوری که هر روز بر تعداد آن ها می افزاید. شما می توانید با استفاده از مشاور مناسب در این زمینه خرید شیرهای برقی پنوماتیک را به صورت آنلاین و راحت انجام دهید.