به گزارش اکونا پرس،

دکتر سیاوش ملکی‌فر در سی و ششمین رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با بیان این مطلب، گفت: شبکه‌سازی شامل تامین نیازهای فناورانه، برگزاری رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» و «پیوند» برای طرح‌های سرمایه‌پذیر و حمایت معنوی و میزبانی از رویدادهای کارآفرینی و نوآوری است.
وی ایجاد زیرساخت نهادی به عنوان یکی از خدمات صندوق نوآوری را نیز شامل تسهیل راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه شرکتی، تسهیل راه‌اندازی شتابدهنده با مرکز نوآوری شرکتی و تسهیل را‌ه‌اندازی کارخانه نوآوری تخصصی دانست.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: تامین مالی نیز شامل هم‌سرمایه‌گذاری با صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه، هم‌سرمایه‌گذاری با شتابدهنده شرکتی، مشارکت در مدل هم‌سرمایه‌گذاری به عنوان جزء سوم سرمایه‌گذاری و تسهیلات لیزینگ به عنوان خریدار محصول دانش بنیان است.
ملکی‌فر در مورد برگزاری رویدادهای «دوشنبه‌های استارت‌آپی» و «پیوند» نیز گفت: تاکنون 35 رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» برگزار شده است و محورهای فراخوان رویداد امروز نیز در حوزه روانکار و فرآورده‌های نفتی متناسب با نیازهای شرکت نفت بهران است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان تاکید کرد: صندوق نوآوری با کمترین مداخله به اکوسیستم نوآوری کشور کمک می‌کند.

 


مهمترین عوامل رشد شرکت‌های نوپا، توجه به اکوسیستم نوآوری است
در ادامه این رویداد مهندس عزیزی، مدیرعامل شرکت نفت بهران گفت: کسب و کارهای نوپا در ایجاد اشتغال و ارتقای بهره‌وری نقش‌آفرینی می‌کنند، چرا که این کسب و کارها بازیگران اصلی در توسعه اقتصاد دانش بنیان هستند.
وی افزود: اگر اکوسیستم نوآوری کشور به توسعه کسب و کارهای نوپا کمک کند، شاهد موقعیت خوب فناوری در کشور خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت نفت بهران در مورد فعالیت این شرکت نیز گفت: : شرکت بهران به عنوان رهبر بازار روانکار در ایران فعالیت می‌کند و سهم بالایی در تولید روغن‌های صنعتی و بازار محصولات روغن موتور در کشور دارد.
عزیزی با بیان اینکه ما می‌توانیم در آینده 40 درصد درآمدهای خود را از کسب و کارهای نوپا داشته باشیم، گفت: باید از ظرفیت کل کشور برای توسعه اقتصاد دانش بنیان استفاده کرد.

 

 


پارک صنعت نفت در راستای فعالیت‌های فناورانه راه‌اندازی شده است
همچنین دکتر فصیحی، سرپرست پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت گفت: اکوسیستم نوآوری در صنعت نفت از قدمت طولانی برخوردار است و این پارک به دلیل اینکه از دل نیازهای این صنعت راه‌اندازی شده است، خلق ایده می‌کند.
 وی افزود: پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت قرار است تمرکز جدی بر کسب‌وکارهای  فناور و دانش‌بنیان داشته باشد و کمک کند بازار عظیم صنعت نفت از ظرفیت جریان دانش‌بنیان در کشور بهره‌مند شود. این پیام مشخصی از این صنعت بزرگ کشور به جامعه، متخصصان و جریان دانش‌بنیان کشور است که برای حل مسائل و پیشبرد مسائلی که در دل این صنعت مطرح است، باید با تکیه بر تخصص داخلی گام برداشت.
سرپرست پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت ادامه داد: ما در صنعت نفت نیاز داریم سراغ کسانی برویم که در زیر پله کارهای فناورانه انجام می‌دهند و به درد صنعت نفت می‌خورند.
فصیحی گفت: پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز می‌تواند برای صنعت نفت نقطه عطف و تحول باشد و به اکوسیستم نوآوری کمک کند. 

 


گفتنی است در حاشیه این رویداد سه تفاهم‌نامه میان شرکت نفت بهران با دو شرکت پترو کیمیاگر بدیع و واکنش یار صنعت آبادگان و یک تیم از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به‌منظور جذب و تامین مالی توسط مرکز نوآوری بهران‌تک به امضا رسید.