به گزارش اکونا پرس،

دکتر علی ناظمی با اعلام این خبر و اشاره به موسسان صندوق جسورانه سپهر یکم (سپهر) گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق پژوهش و فناوری سپهر، حوزه هنری انقلاب اسلامی و شرکت نشر الکترونیک ایران از موسسان صندوق سپهر هستند.
وی با اشاره به اینکه تعداد کل واحدهای پذیره‌نویسی این صندوق یک میلیون واحد است، اظهار کرد: دوره فعالیت این صندوق که در حوزه‌های صنایع خلاق، فناوری اطلاعات، گردشگری و صنایع دستی، گیم و انیمیشن فعالیت می‌کند، هفت ساله است که چهار سال ابتدایی آن به دوره سرمایه‌گذاری اختصاص دارد.
معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری در صندوق «سپهر» را یکصد هزار تومان اعلام کرد و افزود: 20 درصد از مبلغ کل صندوق در پذیره‌نویسی این مرحله انجام و مابقی طی فراخوان‌های بعدی از خریداران اخذ خواهد شد.
ناظمی با اشاره به حوزه فعالیت صندوق جسورانه سپهر یکم(سپهر) گفت: تمرکز این صندوق بر روی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه صنایع خلاق و کسب‌و‌کارهای اینترنتی است و سرمایه‌گذاری‌های صندوق بر روی کسب و کارهایی صورت می‌گیرد که از پتانسیل رشد قابل توجهی برخوردار بوده و بخشی از بازار را در اختیار گرفته باشند و اکنون به تزریق مالی و تیم مدیریتی مجرب نیاز دارند تا بتوانند سهم بازار بیشتری را کسب کنند.
معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان تاکید کرد: سرمایه‌‌گذاری در صندوق‌های جسورانه یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است و ریسک‌های خاص خود را دارد و به همین دلیل پرتفوی صندوق به صورتی تشکیل می‌شود که پوشش ریسک در آن دیده ‌شده باشد.
صندوق نوآوری و شکوفایی تا کنون در 10 صندوق جسورانه با مجموع سرمایه 1,435 میلیارد تومان مشارکت داشته است و در صندوق جسورانه سپهر نیز به میزان 40% سرمایه‌گذاری کرده است.