به گزارش اکونا پرس،

سعید سمیعی با بیان اینکه فناوری اطلاعات در همه جای دنیا رشد بالایی داشته است، افزود: این فناوری ها یکی از عوامل پیشرفت یا شکست کسب و کارها است و امروز متاورس و بلاکچین لایه جدیدی از تکنولوژی است و هدف فراهم کردن بستری برای فعالان بخش خصوصی برای ارائه آخرین دستاوردهاست تا نقاط ضعفش شناسایی و نظارت دستگاه های متولی برطرف شود تا بخش عظیم جوانان که در گیر رمزارز هستند از این فرصت استفاده و تهدیدهای این بخش علیه آنها برطرف شود.

او با تاکید بر اینکه دستگاههای مختلف دولتی و خصوصی امروز درگیر رمزارزها هستند، تصریح کرد: هنوز موضوع رمزارزها در ایران به بلوغ نرسیده است به همین دلیل نمایشگاه متاراد جنبه تبلیغاتی ندارد و بیشتر بستری برای شناسایی دستاوردهای داخلی است.

او با تاکید بر اینکه هسته اصلی همایش معاونت اجتماعی قوه قضاییه است، اظهار کرد: در حال حاضر موضوع رمزارز بین المللی است به همین دلیل در نمایشگاه میزبان شرکت های خارجی خواهیم بود.

سمیعی گفت: در حال حاضر متولی رمزارز در ایران بانک مرکزی نیست و برای استخراج رمز مسئول وزارت نیرو است و در بخش تجاری سیاست گذار وزارت صنعت است و در شرایط کنونی باید هماهنگی دستگاه برای قوام بخشی به سیاست های مربوط به رمزارز در کشور به وجود بیاید.
گفتنی است این نمایشگاه درتاریخ ۳الی ۶ خردادماه درنمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد.​