به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ستاد خبری و روابط عمومی سومین نمایشگاه مسکن و شهرسازی – شهر ساخت ، جلسه دوم هم اندیشی و سیاستگذاری در محل مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران و با راهبری این مرکز در حالی برگزار شد که نمایندگان وزارت راه و شهرسازی ، شهرداری تهران ، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ، انجمن ها و اتحادیه ها در آن حضور فعال داشتند .

در این جلسه آقای ریاحی عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت : نقش تشکل ها در مدیریت شهری در قانون نظام مهندسی دیده شده اما این ظرفیت سالها مغفول مانده است ، نگاه ها در حوزه ی مهندسی می بایست سیستمی و حرفه ای باشد و به روندهای منطقه ای و بین المللی در بسته های مختلف سرمایه گذاری ، طراحی و تولید توجه بیشتری داشته باشیم . همچنین پرهیز از نگاه جزیره ای به بهبود سیستم فرآیندها کمک می کند و نمایشگاه مسکن و شهرسازی محل هم افزایی و تلاقی دانش و ایده ها و تجربیات در این خصوص است .

در این جلسه اعضایی از هیات مدیره انجمن حرفه ای روشنایی و نورپردازی و نماینده انبوه ساز بخش خصوصی نیز بر آمادگی جهت اجرای پروژه های مشارکتی تاکید کردند .

دکتر باقرپور مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی استان تهران نیز از ظرفیت بالای تعاونی ها جهت حضور و شرکت در نمایشگاه خبر داد .

همچنین مهندس مهدی زرقانی نماینده انجمن انبوه سازان نیز از ظرفیت بالای توسعه گران تهران و اهمیت نقش تسهیل گری دولت گفت و افزود : نمایشگاه مسکن فرصت تعامل خوب هم افزایی برای تسهیل گری دولت و توسعه گری بخش خصوصی و بررسی راهکارهای پیش روست .

رضاییان مدیر برگزاری نمایشگاه نیز در پایان با توجه به حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از شرکت های دانش بنیان حوزه مسکن و شهرسازی پیش بینی مشارکت حداکثری شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه و همچنین افزود: تا هفته آتی پنل های تخصصی کنگره مسکن و شهرسازی همزمان با برگزاری نمایشگاه نهایی و به مخاطبان اطلاع رسانی خواهد شد .

سومین نمایشگاه مسکن و شهرسازی – شهر ساخت از تاریخ 3 الی 5 آبان ماه در محل مصلی امام خمینی ( ره ) برگزار خواهد شد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09054252863 و 02122855862 تماس حاصل فرمایید .