به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایسنا، غلامعلی حدادعادل در ابتدای نخستین نشست سه‌جانبه میان اعضای شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب، نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرصت‌های حال حاضر جبهه انقلاب برای خدمت به مردم و کشور، نکاتی درباره لزوم هم‌افزایی میان نیروهای جریان انقلاب برای رفع دغدغه‌های مردم مطرح کرد و از برنامه شورای ائتلاف در تشکیل کارگروه نظارت و ارزیابی دقیق عملکرد افرادی که با لیست این تشکیلات وارد مناصب و جایگاه‌ها شدند خبر داد.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدرضا تقوی رئیس مجمع نمایندگان تهران این نشست سه‌جانبه را فرصتی  برای حل بسیاری از مشکلات شهر تهران با همفکری و هم‌افزایی میان حاضران دانست و در گزارشی به اهم اقدامات انجام‌شده طی ۳ سال گذشته در مجلس پرداخت و بر هماهنگی میان نمایندگان برای حضور مستمر میان مردم و شنیدن انتقادات و حل مشکلات جامعه تاکید کرد.  

در بخش دیگری از این نشست مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان ضرورت‌های تعامل مستقیم میان نمایندگان تهران در مجلس با اعضای شورای شهر، از ظرفیت‌های مغفول‌مانده کلانشهر تهران سخن گفت که در صورت همکاری میان دستگاه‌های مختلف امکان حل بسیاری از مشکلات حوزه اجتماعی و خدمات شهری به وجود خواهد آمد.

رئیس شورای شهر تهران با ارائه گزارشی از وضعیت حمل و نقل شهر از امکان افزایش ظرفیت مترو تا ۱۰ میلیون سفر در روز به عنوان یکی از اقدامات اجرایی و در دستور کار مجموعه شهرداری خبر داد که با تعامل دو مجموعه سرعت اجرای این پروژه بالا خواهد رفت.

در بخش پایانی نشست، حاضران در نطق کوتاهی گزارشی از دغدغه‌های خود نسبت به فضای کشور بخصوص در حوزه‌های معیشتی و اقتصادی را مطرح کردند.  

در این جلسه مصوب شد با هدف پیگیری تصمیمات و همچنین تداوم فضای همکاری میان طرفین، نشست سه‌جانبه به صورت دوماهه برگزار و در نشست‌های آتی گزارش دقیقی از اقدامات ارائه شود.