به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس مهدی حیدری  با تقدیر ویژه ازحضور میدانی آقای دکتر محسن خجسته مهر در منطقه خانگیران اظهار داشت : بعد از حدود 10 سال اولین مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در جمع کارکنان این منطقه حضور یافته است  تا از نزدیک در جریان فعالیت های همکاران قرار گرفته و شرایط کاری آنها بررسی شود.که این بازدید باعث دلگرمی و قوت قلب همکاران گشته و جای تقدیر و تشکر دارد. 

مهندس حیدری با تقدیر از همراهی و همکاری همیشگی دکتر احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم شریف فریمان، سرخس، بخش های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی در کنار مجموعه صنعت نفت ، درباره تامین امنیت انرژی شمال شرق کشور خاطرنشان کرد : شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق از شرکتهای تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ،  مسئولیت تولید، فرآورش و انتقال گاز و مایعات گازی از میدان‌های خانگیران و گنبدلی در شمال شرق کشور را عهده‌دار است و عملکرد این شرکت تاثیر بسزایی در تامین انرژی پایدار شرق کشور با حفظ و صیانت از منابع ملی دارد.

مهندس حیدری به افزایش نرخ تزریق گاز در مخزن شوریجه اشاره کرد و افزود : فعالیت بسیار مهم شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با همکاری شرکت ملی گاز ایران در بحث ذخیره سازی گاز طبیعی متمرکز است که در هشت ماه گرم سال گاز به مخزن تزریق و در چهار ماه سرد بازتولید گاز صورت می گیرد.اتفاق خوبی که افتاده ، توانستیم با سه دستگاه کمپرسور نرخ تزریق را بالا ببریم و  آمادگی تزریق بیشتر نسبت به سال گذشته را داریم و به نوعی می‌توان گفت این مهم‌ترین و شاخص‌ترین فعالیت همکاران در شرکت نفت و گاز شرق است. همچنین با اقدامات صورت گرفته در میدان گازی خانگیران در فصل سرد سال حدود ۶۵ میلیون متر مکعب گاز در روز تولید می شود. 

براساس این گزارش ، شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به عنوان یکی از شرکتهای تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در سال 1377 با هدف تولید و بهره برداری از مخزن عظیم گاز ترش مزدوران  و سه مخزن گاز شیرین (شوریجه B, شوریجه Dو گنبدلی ) تاسیس شد. مسئولیت  این شرکت در محدوده استانهای خراسان رضوی , شمالی و جنوبی با مرکزیت ستاد در شهر مشهد مقدس می باشد. گاز تولیدی و میعانات استحصالی  از این شرکت جهت تصفیه به پالایشگاه شهید هاشمی نژاد ارسال می شود. شش استان خراسان رضوی , خراسان شمالی , خراسان جنوبی , گلستان , مازندران(پس از تامین خوراک پتروشیمی خراسان و سوخت نیروگاه نکا) و بخشی از استان سمنان مصرف کننده گاز شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق می باشند که سهم به سزایی در راستای شکوفایی اقتصاد کشور در بخش انرژی ایفا می نماید.