به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس،رحیم محمدی مهر در روز دوم هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، در استودیو برنامه «به قله نزدیکیم» مستقر در غرفه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس حضور یافت و به تشریح آخرین اقدامات مربوط به این پروژه پرداخت.

وی با اشاره به پتانسیل این پروژه در ایجاد اشتغال در منطقه محروم اندیمشک، گفت: ۱۵ هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم با توجه به بازار جانبی و ترانزیت و خدمات در این پروژه جذب می‌شوند.

وی با اعلام اینکه پتروشیمی اندیمشک در زمینی به مساحت ۹۰ هکتار احداث می‌شود، گفت: بخشی از محصولات برای نیاز داخل تامین و بخشی هم برای صادرات اختصاص می‌یابد. البته دو گرید تولیدی این شرکت که در صنعت سیمان مصرف دارد برای اولین بار در پتروشیمی اندیمشک تولید و برای صادرات آن به کشورهای منطقه برنامه‌ریزی شده است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی اندیمشک با اعلام اینکه در مدت برگزاری نمایشگاه هفدهم ایران پلاست و در نتیجه مذاکرات با شرکتهای مختلف، توانسته‌اند لایسنس مورد نیاز برای سه واحد را با دو شرکت به مرحله توافق نهایی برسانند، افزود: پس از بررسی مزیت این شرکت‌ها، قرارداد نهایی به امضا می‌رسد.
وی به حمایت صورت گرفته از سوی وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس در جهت تکمیل این پروژه اشاره کرد و گفت: با وجود این حمایت‌ها و همراهی ارگانهای استانی امیدواریم که طی سه سال آینده این پروژه نهایی و به بهره برداری برسد.
محمدی مهر با تاکید بر اینکه اطمینان به تولید داخل نتایج مثبتی داشته است، افزود: هدف ما این است که ۷۳ درصد تجهیزات پتروشیمی اندیمشک تولید داخل باشد.

همچنین کاتالیست مورد نیاز واحد اتیلن اکساید این مجتمع نیز در منطقه اروند تولید خواهد شد و بدین ترتیب هزینه تمام شده محصول پتروشیمی اندیمشک کاهش قابل توجه خواهد داشت.