به گزارش اکونا پرس،

به نقل از امور رسانه مدیریت منابع انسانی، در این جلسه که روز سه شنبه (۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲) به میزبانی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد مهمترین چالش های حوزه منابع انسانی شرکت های تابعه مطرح و درخصوص رفع آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

این جلسه با حضور سرپرست مدیریت منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و معاونین، روسا و کارشناسان واحدهای ستادی، مدیران و سرپرستان منابع انسانی شرکت های بهره برداری نفت و گاز گچساران، آغاجاری، کارون، مارون و مسجدسلیمان و تنی چند از روسا و کارشناسان آنها برگزار شد. 

یکسان شدن رتبه شخصی و سازمانی اکثر کارکنان و لزوم بازنگری ساختار سازمانی، عدم تناسب افزایش سقف ناخالص با افزایش عمومی سالیانه و اضافات شایستگی، محدودیت سنوات و سقف میزان  پاداش پایان خدمت، عدم استقبال کارمندان رسمی(اساتید) جهت اجرای آموزش فراگیران به دلیل اعمال سقف حقوق، کمبود شدید نیروی انسانی و عدم جذب، عدم پوشش مناسب اخبار و گزارش های مربوط به سختی کار در واحدهای عملیاتی توسط روابط عمومی ها، مشکلات نیروهای قرارداد مدت موقت، نیروهای پیمانکاری، کارکنان اناث و سایر نیروهای غیررسمی  بخشی از چالش های مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین، عدم اتصال سازمان بهداشت و درمان به سازمان خدمات الکترونیک یا اتوماسیون اداری جهت مکاتبات مربوطه، پایین بودن مبالغ و بودجه وامهای تخصیصی مسکن (خرید، تبدیل به احسن، تعمیرات) و اضطراری (فوت، ازدواج، حوادث غیر مترقبه)، نبود شرح شغل برای کارکنان مشمول استخدام بند دال، نبود طرح های تشویقی بومی گزینی و طولانی شدن زمان تاییدیه حراست سمتهای حراست پذیر از دیگر مواردی بود که در این جلسه بیان شد.

در ادامه این جلسه برخی از پیگیری های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برای حل معضلات ذکر شده از سوی معاونین و روسای ادارات بیان شد.

پذیرفتن بازنگری در میزان حق التدریس از سوی اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی، احصاء نیازها و فرصت های جدید شغلی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و اخذ مجوز هیئت وزیران برای استخدام نیرو با توجه به حذف بیش از ۸۵۰ عنوان شغل در جذب سال جاری، اخذ مجوز برای مرکز آموزش و فنون اهواز به منظور آموزش نیروهای ارکان ثالث، پیشبرد پروژه های آموزشی و رفاهی در مجتمع آموزش و فنون اهواز و پیگیری وام نفت کارت برای بازماندگان تحت تکفل شهدا بخشی از این اقدامات به شمار می روند.

آماده سازی نرم افزار نفت کارت، نرم افزار وام، طراحی پورتال مدیریت منابع انسانی توسط تیم سیستم های اطلاعاتی مدیریت منابع انسانی، آغاز شناسایی و مدل سازی فرایندهای مدیریت منابع انسانی، رونمایی از سامانه خدمات رفاهی مدیریت منابع انسانی در بخش بیمه تکمیلی و  تلاش برای توسعه زیر ساخت های ورزشی و فرهنگی از دیگر اقدامات و پیگیری های مدیریت منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب محسوب می شود.

شایان ذکر است پیش از این جلسه غلامرضا کمالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، در جمع مدیران و روسای منابع انسانی حضور یافت و ضمن خوشامدگویی با آنان به گفت و گو پرداخت.