به گزارش اکونا پرس،

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در حاشیه بازدید از شرکتهای دانش بنیان در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت ،گاز ،پالایش و پتروشیمی با اشاره به توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و لزوم اعتماد و اطمینان به آنان به عنوان فرزندان با درایت  این سرزمین و آینده سازان ایران اسلامی اظهار داشت: همیشه اعتماد و باور به جوانان مستعد و توانمند که دل در گرو پیشرفت کشور دارند ، مهمترین دغدغه کسانی است که در پی ساختن فردای بهتر هستند. شرکتهای دانش بنیان نیز بر اساس این ایده پایه ریزی شده اند و جهش های بلند در سالهای اخیر محصول این نگاه است.

 مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به این همکاری تصریح کرد: قرارداد یاد شده با هدف تامین 34 عدد مجرابند درون چاهی، قراردادی به ارزش 500 میلیارد ریال منعقد شده بود.

 وی در رابطه با اهمیت استفاده از پلاگ چاهها تصریح کرد : با توجه به اینکه قبلا مسدود سازی چاهها با استفاده از سیمان و در حضور دستگاه لوله مغزی سیار انجام می گرفت استفاده از پلاگ های مورد نظر منجر به صرفه جویی در زمان استقرار و عملیات دستگاه لوله مغزی سیار شده و باعث جلو گیری از تحمیل هزینه های گزاف شده است.

براساس این گزارش ، شرکت دانش بنیان کیا صنعت شریف طی مدت دو سال، 34 عدد مجرابند درون چاهی برای نصب در چاه های گازی ترش در شرکتهای تابعه نفت مناطق مرکزی ایران ساخته و در چاه های موردنظر نصب می نماید.

 این گزارش می‌افزاید ، با توجه به ماهیت میادین هیدروکربوری و اینکه با گذر زمان اکثر چاه های نفتی و گازی با تولید آب شور اضافی مواجه و این معضل مانع از تولید بهینه از چاه ها می شود و طی سال های اخیر نیز با توجه به عدم امکان تامین تجهیزات مناسب بدلیل شرایط تحریم جهت رفع مشکل پیش گفته، مسدودسازی فواصل آبده با تزریق سیمان توسط دستگاه لوله مغزی سیار انجام که علاوه بر طولانی شدن زمان عملیات و آلوده شدن بخش هایی از فواصل مخزنی، هزینه های زیادی در برداشته است. با اجرای این قرارداد و نصب مجرابندهای مورد نظر علاوه بر به حداقل رساندن زمان عملیات و جلوگیری از توقف تولید حرکت مهمی در راستای فعالیت های ترمیمی و افزایش تولید از چاه ها و مخازن شروع می شود.