به گزارش اکونا پرس،

 پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،رامین حاتمی  از تزریق یک میلیارد و پنج میلیون متر مکعب گاز به مخزن سراجه قم از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: این در حالی است که در سال ۱۳۹۷ در مجموع یک میلیارد و ۲۶ میلیون متر مکعب گاز به این مخزن تزریق و ۷۷۳ میلیون متر مکعب بازتولید شد.

وی در مورد میزان نفت و گاز و میعانات تولیدی شرکت نفت مناطق ایران از ابتدای امسال تاکنون گفت: در این مدت مجموع تولید گاز معادل ۲۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون متر مکعب، میعانات گازی هفت میلیون و ۱۳۷ هزار بشکه و جمع تولید نفت ۱۷ میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است.

حاتمی در مورد جمع آوری گازهای همراه گفت: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، پیرو ابلاغیه وزارت نفت مبنی بر جمع آوری گازهای مشعل، اقدام به برگزاری مزایده واگذاری گازهای مشعل کرد و نخستین طرح مزایده در میدان نفت شهر و سومار اسفند ماه ۱۳۹۷ واگذار شد.

وی اظهار کرد: با اجرایی شدن قرارداد فروش گاز میدان های نفت شهر و سومار روزانه از سوزاندن حدود ۱۰ میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری می شود.

به گفته حاتمی، با برنامه ریزی های انجام شده، مزایده فروش گازهای مشعل میدان های چشمه خوش، آبان، پایدار غرب، سروستان و سعادت آباد، دالپری، دهلران و دانان، در سال جاری پایان یافته و برای اجرا واگذار می شود.

به گزارش NIOC، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران یکی از پنج شرکت اصلی در ساختار شرکت ملی نفت ایران است که در سال ۱۳۷۷ تاسیس شد. این شرکت در مجموع مسئولیت تولید و توسعه از ۸۴ میدان گازی و نفتی را به عهده دارد که تاکنون ۱۳ میدان گازی و ۱۳ میدان نفتی توسعه یافته و در مدار تولید قرار دارد.