به گزارش اکونا پرس،

در جریان بازدید از این نمایشگاه سید علی حسینی با حضور در غرفه شرکت مدیر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با مدیران ارشد این مجموعه به گفت و گو نشست.

در این نشست حمید رضا عظیمی ،معاون برنامه ریزی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به مطالبات سنگین نیروگاه های دولتی ، از علاقه و آمادگی این شرکت برای حضور در بازار برق بورس انرژی سخن گفت.

مدیر عامل بورس انرژی ایران نیز با اشاره به معایب مدل معاملاتی برق به نیروگاه های دولتی و خصوصی ،تاکید کرد:این مدل باعث شده تا وجوه حاصل از فروش برق آنطور که باید و شاید به عنوان جریان نقد عملیاتی وارد شرکت های تولید برق نشود .

در حال حاضر مدل قرارداد های دو جانبه در بورس انرژی نیز وجود دارد و از لحاظ تامین نقدینگی،حضور در بورس انرژی به نفع خریداران و فروشندگان برق خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: تامین نقدینگی برای نیروگاه های برق بسیار حیاتی است چرا که نیروگاه ها برای توسعه و بروز آوری و همچنین تعمیرات اساسی و نوسازی خود نیازمند ورود جریان نقدینگی در ساختار مالی خود هستند.

در ادامه بازدید از نمایشگاه صنعت برق تهران مدیر عامل بورس انرژی ایران از غرفه شرکت های نیروگاه دماوند، هلدینگ شرکت گسترش انرژی پاسارگاد ،شرکت دانش بنیان اعلا نیرو ، سندیکا صنعت برق و شرکت تولید کننده کنتور برق الکترو افزار آزما و دیگر شرکت کنندگان حاضر در این نمایشگاه بازدید و با مدیران ارشد این شرکت ها به گفت و گو نشست.

نوزدهمین نمایشگاه صنعت برق ایران از روز پنج شنبه 9 آبانماه جاری آغاز و در روز جاری پایان یافت.

photo_2019-11-03_18-05-32