به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی پتروشیمی اروند، مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش با حضور حجه الاسلام غبیشاوی، امام جمعه شهرستان ماهشهر، حسن لارتی محقق و تحلیل‌گر مسائل سیاسی، مدیران و کارکنان پتروشیمی اروند در مسجد مجتمع این شرکت برگزار شد. 

در این مراسم با شکوه، کارکنان قدرشناس پتروشیمی اروند ارادت خود را به آن شهید والامقام نشان داده و ضمن اعلام انزجار از اقدامات خبیثانه و تروریستی دولت آمریکا، خواستار انتقامی سخت از عوامل این اقدام شده و تاکید کردند، یاد و خاطره این سردار میهن، هیچگاه از اذهان پاک نخواهد شد و راه مقاومت و بیداری اسلامی هموارتر از پیش می‌شود.

در این مراسم حسن لارتی با اشاره به رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های سردار سلیمانی گفت: قاسم سلیمانی بودن، شدنی است اما هزینه دارد؛ او پیرو محض ولایت فقیه بود و تا آخر در اطاعت از رهبری ایستاد تا هر آنچه برایش مکلف شده انجام دهد.

وی اخلاص در کار را از دیگر ویژگی‌های سپهبد سلیمانی برشمرد و تشییع با شکوه او را ثمره اخلاص وی عنوان کرد و افزود: هر کس مخلص باشد و برای خدا کار کند خدا نیز به او عزت و محبت می‌بخشد؛ چرا که دل‌ها در دست خدا است.

این محقق و تحلیل‌گر مسائل سیاسی با اشاره به کمک‌های بی ریای شهید حاج قاسم سلیمانی در کمک به سیل زدگان خوزستان، تواضع و فروتنی را از ویژگی‌های مهم اخلاقی او برشمرد و عنوان کرد: آن شهید عزیز در اوج اقتدار و صلابت در جبهه جنگ، نهایتِ تواضع، عطوفت و مهربانی با مردم بود که این‌ها از الطاف مکتب اهل بیت (ع) است.

لارتی تاکید کرد: حاج قاسم سلیمانی زنده است، آثار وجودی او در منطقه و کشور نمایان است. حیاتش مایه قدرت ما بود و شهادتش نیز به ما عزت و اقتدار بخشید. قاسم سلیمانی یک مکتب و اندیشه ی پایان ناپذیر است.

در ادامه این مراسم حجةالاسلام غبیشاوی، امام جمعه شهرستان ماهشهر، نیز ضمن عرض تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی تصریح کرد: خصوصیتی که باعث شده اقشار مختلف مردم در ایران و سراسر دنیا اینگونه در سوگ او همراه باشند، تواضع و سادگی شهید سلیمانی است. 

وی بیان کرد: همانگونه که پیامبر اکرم (ص) فرمود : "سقف کارهای نیک، شهادت در راه خدا است"، این روزها داغدار بی‌نظیرترین فرزند و سردارِ وطن هستیم که آسمانی شده است. 

امام جمعه ماهشهر ضمن تشکر و قدردانی از مدیران و کارکنان پتروشیمی اروند در برپایی این مراسم اظهار امیدواری کرد که امانت‌دار و رهروی خوبی برای راه شهیدان باشیم. 

گفتنی است در این مراسم ضمن نثار تلاوت آیاتی از کتاب آسمانی به روح این شهیدان، نوحه سرائی توسط مداح اهل بیت (ع) انجام گرفت و در پایان ، عزاداران همچون همیشه با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید پیمان کردند.