به گزارش اکونا پرس،

احمد احمدنیان ضمن اشاره به اجرای بیش از ۱۰۰ کیلومتر شبکه در مناطق ۲۱ و۲۲ تهران، گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد شبکه فاضلاب این مناطق در قسمت شرقی اجرا شده است و در صورت اجرای خطوط اصلی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فیروزبهرام، تا دو سال آینده نصب انشعابات فاضلاب در محله‌های شهرک گلستان و خرگوش‌دره در منطقه ۲۲ و محله تهرانسر، شهرک آزادی و بلوار خزر در منطقه ۲۱ امکان‌پذیر می‌شود.

او افزود: شبکه فاضلاب محدوده شرقی این مناطق به تصفیه‌خانه فاضلاب غرب و محدوده غربی به تصفیه‌خانه فاضلاب شمال غرب منتهی می‌شود.

احمدنیان با بیان این‌که شبکه فاضلاب طراحی شده در مناطق ۲۱و۲۲ شهرداری در حدود ۵۰۰ کیلومتر است گفت: در حال حاضر اولویت اجرایی شرکت فاضلاب تهران در قسمت شرقی این مناطق است و بر همین اساس علاوه بر اجرای ۱۰۰ کیلومتر شبکه باقی‌مانده از قراردادهای موجود، ابلاغ قرارداد اجرای ۱۲ کیلومتر شبکه و ۲ کیلومتر خط اصلی را در منطقه  ۲۲ و برگزاری یک مناقصه برای ۲۸ کیلومتر شبکه در محدوده صنعتی و بخشی مسکونی را منطقه ۲۱ در دستور کار داریم.

به گفته احمدنیان در این مناطق انشعاب‌های غیرمجاز منازل نیز شناسایی شده و افراد خاطی به مراجع قانونی معرفی شده‌اند.

مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران همچنین به معضل تخلیه فاضلاب سپتیک‌های شهرک‌ها اشاره کرد و گفت: تخلیه فاضلاب به منهول‌های شرکت فاضلاب توسط تانکرهای سیار در نیمه‌های شب ضمن این که منجر به پس‌زدگی فاضلاب در پایین دست می‌شود، به شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب منطقه که در آینده به بهره‌برداری می‌رسد نیز آسیب می‌رساند.

او در پایان افزود: با همکاری دستگاه نظارت و پیمانکار، درصدد شناسایی این افراد و معرفی به نیروی انتظامی و مراجع قضایی هستیم.