به گزارش اکونا پرس،

 

به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جواد عشقی نژاد گفت: بعد از این افزایش سرمایه که از محل سود انباشته صورت گرفت و ۵۷ درصد سهام جایزه به سهامداران تخصیص یافت، امروز و بعد از بازگشایی نماد فارس  افزایش قیمت سهام تا مثبت ۱۴ درصد حاصل شد و در نهایت سهم به قیمت پایانی ۸۰۵۵ ریال در پایان معاملات امروز رسید.

وی افزود: امروز و بعد از بازگشایی نماد فارس، ۶۰ میلیون و ۷۶۴ هزار  برگ سهم معامله شد و ارزش معاملات ۴۹۸ میلیارد ریال بود.

مدیرعامل مدبران اقتصاد تصریح کرد: رکوردی که در بازار و در جریان معاملات امروز جابجا شد، رشد قابل قبول و پیشرو بودن ارزش کل بازار شرکت هلدینگ خلیج فارس بود که این ارزش به رقم بی‌سابقه ۱۱۵ هزار میلیارد تومان رسید.

عشقی نژاد ادامه داد: امروز فارس با تأثیر ۳۴۳۴ واحدی بر شاخص، تأثیر بسیار زیادی در رشد شاخص کل بازار  داشت.

وی با اشاره به نگاه مثبت سرمایه‌گذاران به سهام بنیادی هلدینگ خلیج فارس در کنار سایر عملیات‌ها، درباره وضعیت پیش روی بازار سرمایه گفت: در روزهای آتی با توجه به بسته بودن بازارهای موازی مثل بازار طلا و ارز و پایین بودن نقش شوندگی بعضی از بازارهای دیگر و همچنین رشد غیرقابل کنترل بازار مسکن، همچنان بقای سرمایه‌ها را در بازار سرمایه جویا هستیم.

مدیرعامل مدبران اقتصاد خاطر نشان کرد: رشد یا تغییر قیمت‌ها در بازار سرمایه را باید با درایور اقتصادی بازار سرمایه یعنی نرخ برابری ارز جویا باشیم که در صورت هرگونه تغییر در این نرخ، آثار آن را خواهیم دید و نتیجه‌اش قابل بهره‌برداری برای سرمایه‌گذاران است.