به گزارش اکونا پرس،

 

 

به نقل از روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق حرارتی-عبدالرسول پیشاهنگ، معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی  اظهار داشت: ما در هر زمان در طول شبانه روز باید 4 هزار آدم بیدار در بخش تولید برق حرارتی در کشور داشته باشیم تا بخش تولید برق، بدون مشکل و بدون توقف، به فعالیت مستمر خود ادامه دهد.

وی افزود: در حال حاضر نیز که روزهای نخستین فروردین ماه را سپری می کنیم و بسیاری از مشاغل، به دلیل تعطیلات نوروزی، تعطیل هستند و همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری در تعطیلات به سر می برند و یا به شیوه دورکاری فعالیت می کنند، در صنعت برق حرارتی و به ویژه در نیروگاه های کشور در مجموع 4 هزار نفر نیروی انسانی به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت هستند تا برق مورد نیاز مردم به صورت پایدار تأمین شود.

پیشاهنگ با اشاره به اینکه وصل بودن برق بیمارستان ها، خانه های مردم و تمامی مراکز حساس کشور به حضور نیروهای خدوم صنعت برق بر سر کار خود وابسته است، گفت: وجود برق، یعنی وجود امنیت؛ چرا که برق، زیرساخت تمامی فعالیت ها است و امروز که مردم در خانه های خود به سر می برند، تأمین مستمر برق، برای آنها راحتی، امنیت و آسایش را به ارمغان آورده و در بیمارستان ها نیز که نیروهای خدوم و از جان گذشته پزشکی، پرستاری و کادرهای درمانی و خدماتی مشغول فعالیت هستند، وجود برق به آنها امکان ادامه فعالیت داده است.

وی ادامه داد: به عبارتی تمامی مسائل جاری کشور به وجود برق پایدار و مطمئن باز می گردد و به همین خاطر همکاران ما در بخش تولید برق، در حالی که با مسائلی از جمله مسائل بهداشتی شرایط شیوع کرونا و مسائل خانوادگی ناشی از دور بودن از خانواده مواجه اند، به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند تا حتی لحظه ای برق مردم در هیچ نقطه کشور دچار اختلال نشود.

معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی با بیان اینکه حضور فعالان صنعت برق بر سر کار در شرایط سال تحویل، تعطیلات نوروزی و ... فقط مربوط به امسال نیست و هر ساله شاهد این حضور و استمرار خدمت رسانی در هر شرایطی هستیم، گفت: حتی در شرایط جنگی در دوران جنگ تحمیلی، وقتی آژیر قرمز به صدا درمی آمد، همکاران ما حق نداشتند اتاق فرمان را ترک کنند و باید در آن شرایط هم تأمین برق را برای مردم انجام می دادند.

وی افزود: در شرایط فعلی، علاوه بر تولید مستمر و بدون وقفه برق، فراهم سازی شرایط نیروگاه ها برای تولید برق در پیک تابستان 99 نیز در حال انجام است که در این بخش نیز، تعداد زیادی از نیروهای صنعت برق در سراسر کشور در حال انجام تعمیرات دوره ای و اورهال واحدهای نیروگاهی هستند.

پیشاهنگ تصریح کرد: مدیریت این شرایط بسیار مهم و حیاتی است؛ چرا که هم باید سلامت سیستم تولید برق را به صورت کامل داشته باشیم و هم باید سلامت نیروی انسانی را که به عنوان سرمایه اصلی صنعت برق، همواره در اولویت است، به بهینه ترین صورت مدیریت و پیاده سازی کنیم.

وی ادامه داد: در بخش حفظ سلامتی پرسنل، علاوه بر تأمین نیازهای جاری به مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی در محیط کار و پیاده سازی تمهیداتی برای ایمن ماندن سلامت محیط کار، در ارتباط با تأمین کنندگان کالاها و تجهیزات مورد نیاز نیروگاه ها و همچنین تردد ماشین آلات در بخش های مختلف از جمله سوخت نیز پروتکل های بهداشتی و سلامت را پیاده سازی کرده ایم تا نیروگاه ها به مشکلی برنخورند.

 معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه بیش از 85 درصد تأمین برق کشور در بخش تولید برق حرارتی صورت می گیرد، گفت: کمپینی با عنوان #صنعت_برق_ همیشه_بیدار" با حضور تمامی فعالان صنعت برق در سراسر کشور آغاز به کار کرده تا با اظهار همبستگی با عزیزانی که در بخش درمان به صورت شبانه روزی در حال تلاش برای خدمت رسانی به مردم هستند، اعلام کنیم که ما هم در بخش برق بیداریم و برق شما را به صورت مطمئن تأمین می کنیم تا همه با هم بتوانیم به زودی، شاهد شکست دادن ویروس کرونا در کشور و بازگشت شرایط عادی در تمامی نقاط ایران باشیم.