به گزارش اکونا پرس،

 

به نقل ازروابط عمومی شرکت برق حرارتی، امیر دودابی نژاد، مجری طرح های نیروگاهی خصوصی این شرکت، ضمن بیان این خبر افزود: با تکمیل بخش گاز این نیروگاه ظرفیت کل تولید برق هم اکنون به میزان 324 مگاوات رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی واحد بخار 160 مگاواتی این نیروگاه در زمستان سال جاری، ظرفیت کل تولید برق این نیروگاه به 484 مگاوات خواهد رسید.

دودابی نژاد اظهار داشت: برای ساخت بخش گاز نیروگاه 140 میلیون یورو هزینه شده است و  هزینه بخش بخار نیز 172 میلیون یورو برآورد می شود که حدود  38 درصد آن توسط سرمایه گذار و 62 درصد مابقی آن از طریق وام از حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی تأمین شده است.

وی افزود: این پروژه تا اسفند ماه 1398 بالغ بر 56.5 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و سرمایه گذاری  آن با مشارکت صبا ( وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ) ، سنا و فراب با عاملیت بانک ملی ایران انجام گرفته است.

مجری طرحهای نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: احداث این نیروگاه که به دلیل رفع مشکلات مربوط به افت ولتاژ در منطقه لرستان، استفاده بهینه از سوخت ، حفظ محیط زیست و ایجاد اشتغال در منطقه صورت گرفته و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دودابی نژاد تصریح کرد: این نیروگاه توسط شرکت مولد نیروی خرم آباد در زمینی به مساحت 96 هکتار در  در جنوب شرقی شهر خرم آباد در دو فاز به ظرفیت کل 968 مگاوات دردست اجراست.

وی خاطرنشان کرد: سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است و  در صورت قطع گاز،‌ ظرفیت مخازن سوخت پشتیبان می تواند پاسخگوی نیاز نیروگاه به مدت 350 ساعت باشد.