به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، فواد حمزوی با اشاره به نحوه تولید و توزیع سیلندرهای گاز حاوی گاز مایع (LPG) که این روزها در شهر بندرعباس به نوعی با کمبود مواجه شده و در بعضی محافل و فضای مجازی اسم شرکت گاز استان هرمزگان به عنوان متولی این امر خطاب می­ شود، اظهار کرد: رسالت شرکت گاز استان هرمزگان ایجاد زیرساخت جهت توزیع گاز طبیعی به صنایع، شهر و روستاها بمنظور رونق تولید، رفاه حال شهروندان و استفاده مردم از این نعمت الهی و سوخت پاک است.

وی ادامه داد: این امر بدین معناست که شرکت گاز استان هرمزگان در تولید و توزیع سیلندرهای گاز مایع، هیچ دخل و تصرفی ندارد، زیرا کپسول های گاز مایع یکی از محصولات و فرآورده‌های نفتی است و توسط شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به توزیع کنندگان تحویل داده می‌شود و توزیع آن توسط شرکت‌های خصوصی زیر نظر اداره کل صنعت، معدن و تجارت صورت می‌پذیرد.

حمزوی ضمن اشاره به این که در طول چند سال اخیر، اشتراک پذیری گاز توسط شهروندان یکی از دغدغه های شرکت گاز استان هرمزگان بوده، اظهار کرد: هزینه فراهم‌ کردن زیرساخت‌ها و گازرسانی به این مناطق نسبت به هزینه انشعابی که شهروندان پرداخت می‌کنند، بسیار متفاوت بوده، ضمن آن که هزینه علمک گذاری، نصب علمک، رگلاتور و هزینه نگهداری این وسایل به مراتب بسیار بیش‌تر و چندین برابر از مبلغ حق انشعاب است.

این مقام مسئول بیان کرد: شرکت گاز استان هرمزگان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود و رفاه بیشتر مردم هرمزگان جهت استفاده از گاز شهری، به ایجاد زیرساخت ها و توزیع گاز شهری، انعقاد قرارداد با برخی بانک­ ها جهت دادن تسهیلات به شهروندان متقاضی در خصوص  گازکشی در منازل آنها،  اقدام کرده و بی شک با استفاده شهروندان از گاز طبیعی، الگوی زندگی آنان به سمت رفاه اجتماعی بهتر و بیشتر تغییر پیدا خواهد کرد و دیگر نیاز به رفت و آمدهای غیرضروری به خصوص در این ایام که با بیماری فراگیر کرونا دست و پنجه نرم می کنیم، جهت تعویض سیلندر گاز در بیرون از منزل نمی­ باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان ضمن دعوت از اصحاب رسانه به عنوان پیشگامان و فرهیختگان جامعه، بیان کرد: امید است متولیان رسانه در استان بیش از پیش، فرزندان این دیار شور و شرجی را در مسیر تشویق مردم به استفاده از گاز شهری که همان سطح بالاتری از رفاه اجتماعی ترسیم شده را فراهم می کند، همیاری کنند و این موضوع را به مطالبه جدی و حق عمومی مردم تبدیل کرده و در این خصوص، قدم و قلم زنند تا از این چالش نیز، ظفرمندانه گذر کنیم.

این مقام مسئول افزود: در تلاشیم تا با استفاده مردم از گاز شهری، دغدغه و نگرانی آنها در خصوص تأمین سیلندر گاز در محیط بیرون که می تواند یکی از پتانسیل‌های انتقال بیماری پاندومی ویروس کرونا  باشد، به کلی از بین برود و شاهد زندگی ایمن­ تر و سالم تری برای شهروندان هرمزگانی با استفاده از گاز طبیعی باشیم.

وی در ادامه، افزود: شرکت گاز استان هرمزگان به عنوان متولی توزیع گاز شهری، آمادگی کامل خود را جهت تعامل بیشتر و بهتر با اصحاب رسانه و مردم شریف هرمزگان در خصوص اشتراک پذیری گاز اعلام می دارد و در این مسیر از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهد کرد.

رئیس کارگروه اشتراک پذیری گاز شرکت گاز استان هرمزگان در ادامه، یادآور شد: طرح گازرسانی به سراسر شهر بندرعباس به ۸ فاز تقسیم شده و در حال انجام است.

حمزوی تصریح کرد: در حال حاضر در برخی از محلات شهر بندرعباس، ساکنین آن از گاز شهری استفاده می­ کنند و سایر مردم این مناطق در فازهای ۱ تا ۵ که علمک گاز در درب ورودی منزل یا مجتمع آنها نصب شده می توانند با مراجعه به سازمان نظام مهندسی و پس از دریافت تاییدیه های لازم از آنجا،  نسبت به اخذ اشتراک گاز با مراجعه به ناحیه گاز بندرعباس اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان یادآورشد: فازهای ۱ تا ۵ گازرسانی به شهر بندرعباس که تا کنون اجرا شده، معادل ۲۵۰ کیلومتر است و فاز‌های ۶ و ۷ و ۸ نیز در سال جهش تولید در حال اجرا می‌باشد که تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و طول مجموع این سه فاز ۵۲۰ کیلومتر بوده که برای نصب انشعاب گاز در این مناطق حدود ۲۵ هزار علمک پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: با بهره‌برداری از مجموع این فازها در شهر بندرعباس تا پایان سال ۱۴۰۰، طول شبکه گازرسانی در این شهر به ۷۷۰ کیلومتر می‌رسد و جمعیتی افزون بر ۱۲۰ هزار خانوار در شهر بندرعباس تحت پوشش خدمات گاز شهری قرار می‌گیرند.