به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسین اکبر، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام خبر جذب بیش از 4 هزار و 350 مشترک جدید در تیرماه امسال، اظهار داشت: این تعداد مشترک جدید نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بالغ بر 35 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: با جذب این تعداد مشترک جدید، مجموع مشترکین گاز در استان گیلان به یک میلیون و صد و ده هزار مشترک افزایش یافته است.

اکبر با بیان اینکه هم اکنون تمام شهرها و 2 هزار و 35 روستای گیلان بهره مند از گاز طبیعی هستند، اظهار داشت: این شرکت با وجود نزدیک شدن به پایان عملیات گازرسانی در استان و توجه بر کیفی سازی خدمات، همچنان با همت تمام درجهت گازرسانی به روستاهای باقیمانده واجدالشرایط تلاش می‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در همین راستا از اجرای عملیات گازرسانی به 24 روستای صعب العبور و کوهستانی استان خبر داد و گفت: با تکمیل عملیات و گازدار شدن این روستاها، بیش از 550 خانوار به مجموع مشترکین گاز در استان افزوده خواهد شد و درصد بهره مندی گاز روستایی به 95.5 درصد خواهد رسید.

وی خاطرنشان ساخت: وظیفه شرکت گاز حفظ پایداری و ایمنی جریان گاز تا درب منازل مشترکین و وظیفه مشترکین، رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل و تجهیزات گازسوز استاندارد در داخل منازل است.

اکبر در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا با رعایت این مهم، شاهد بروز هیچگونه حادثه برای مردم عزیز گیلان نباشیم.