به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مدیر عملیات این شرکت، گفت: عملیات احداث گودال تبخیر ناحیه آغار واقع در منطقه عملیاتی آغار و دالان از اوایل خرداد ماه سال جاری آغاز شد و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال اجرااست.گودال تبخیر به منظور جمع آوری پساب محیط های صنعتی شامل آب شور با غلظت بالا و مقدار ناچیزی مایعات گازی مورد استفاده قرار می گیرد.

سید محمود میرباقری، با اشاره به اینکه پوشش داخلی این گودال از جنس ژئوممبران و ژئوتکستال می باشد ، گفت: با راه اندازی این گودال تبخیر، شرکت زاگرس جنوبی همچنان جایگاه خود را به عنوان یک شرکت سبز حفظ می کند.

بر اساس این گزارش ، منطقه عملیاتی آغار و دالان پیش از این به دلیل اهتمام به کاهش و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی ناشی از بهره‌برداری گاز، لوح صنعت سبز کشور را از نوزدهمین همایش ملی صنعت سبز کشور دریافت کرده است.

منطقه عملیاتی آغار، دالان، دی و سفید زاخور یکی از مناطق پنجگانه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در حوزه جغرافیایی شهرستان های فراشبند، فیروزآباد و قیر و کارزین در استان فارس قرار دارد.