به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در نشست پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه های شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، عملکرد تولیدی این شرکت را قابل قبول توصیف کرد و گفت: تحقق تولید فراتر از برنامه شرکت نفت و گاز کارون در نیمه نخست امسال نتیجه همت و پشتکار کارکنان این شرکت در همه سطوح است.

وی با بیان اینکه هر چهار بسته شرکت نفت و گاز کارون در طرح توسعه ۲۸ مخزن تعیین تکلیف شده اند، گفت: با اتمام این پروژه های کلان در موعد مقرر، روزانه ۱۷۰ هزار بشکه نفت به ظرفت تولیدی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون افزوده می شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون نیز در این نشست، در تشریح گزارش عملکرد این شرکت اظهار کرد: با اهتمام و انجام کار گروهی و مشترک مدیریت های ستادی و کارکنان تلاشگر شرکت کارون و با وجود محدودیت های ناشی از تحریم های خصمانه دشمن و شرایط کرونا، خوشبختانه این شرکت موفق به تحقق تولید نفت و گاز افزون بر ۱۰۰ درصد برنامه های ابلاغی با رعایت کامل مسائل ایمنی و الزامات زیست محیطی شده است.

غلامرضا مفیدی افزود: با انجام اقدام های تعمیراتی و تشدید اقدام های کنترلی دستاورد ارزشمند دیگری نیز در بخش جمع آوری گازهای ارسالی به مشعل محقق شده است به طوری که میانگین گاز مستمر ارسالی به مشعل های شرکت کارون در نیمه نخست سال جاری با کاهش ۸۰ درصدی نسبت به سال گذشته به کمتر از ۳ میلیون  فوت مکعب در روز کاهش یافته است.

وی به سایر اقدام های انجام شده درحوزه پشتیبانی تولید اشاره کرد و یادآور شد: طی یکسال گذشته با اهتمام  همکاران، ۲۲۰ قلم کالای مورد نیاز فرآیند تولید بومی سازی شده است. در بخش خرید نیز حدود ۴۱۶۰ قلم کالا به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال خریداری شده که ۷۵ درصد آن از منابع درون استانی بوده است.

مفیدی کسب رتبه برتر شورای اقامه نماز و نیز پایگاه مقاومت بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در سطح استان و همچنین انجام فعالیت هایعام المنفعه در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی از قبیل ساخت مسجد، تعمیر فضاهای آموزشی، استمرار آب رسانی به بخش غیزانیه، تهیه بسته های معیشتی کمک های مومنانه، تهیه و توزیع  لوازم التحریر بین دانش آموزان روستاهای اطراف تاسیسات و ضدعفونی اماکن و توزیع ملزومات بهداشتی در روستاها و مناطق شهری همجوار را از دیگر فعالیت های شرکت نفت و گاز کارون در سال جاری برشمرد.  

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ادامه سخنان مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون با اشاره به اینکه سازمان باید آمادگی کامل جهت بازگشت به تولید حداکثری را داشته باشد، تاکید کرد: هر پنج شرکت بهره بردار باید کارگروه ویژه بازگشت به تولید حداکثری را تشکیل و اقدامات انجام شده در راستای ایجاد آمادگی برای افزایش تولید را با هماهنگی مدیریت تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب پیگیری کنند .

محمدی، استقرار سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله (PIMS) در سازمان را نوید بخش انسجام بیشتر در احداث، نوسازی و بهسازی شریان های نفت و گاز خواند و گفت: با آغاز به کار کارگروه های PIMS  در شرکت های بهره بردار، روند رسیدگی به پروژه های مربوط به خطوط لوله جریانی و اصلی شرکت تسریع یافته است.

وی از تمام کارکنان حوزه HSE شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت های بهره بردار تقدیر کرد و گفت: عملکرد خوب این عزیزان بر هیچ کس پوشیده نیست و با حفظ آمادگی و تلاش برای ارتقاء قدرت واکنش سریع در زمان بروز حوادث، سرمایه های انسانی و دارایی های فیزیکی از هرگونه آسیب مصون خواهند بود.

گفتنی است، نشست پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه های شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. در این نشست افزون برای مباحثی که به ان اشاره شد، پیش بینی پنج ساله بهره دهی چاه ها، پیگیری صورت جلسات نشست پیشین و نیز بررسی پیشرفت پروژه های حوزه شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون نیز مورد بررسی قرار گرفت.