به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی، مهندس یونس عباسی‌لرکی اظهار داشت: با توجه به فقدان موجودی شیرآلات ایمنی سرچاهی (2SV) و مشکلات تأمین آنها، همکاران مجرب و پرتلاش این مدیریت با روحیه جهادی موفق به تعمیر، بازسازی و احیاء کامل 3 عدد شیر ایمنی PSI3000  و یک عدد شیر ایمنی PSI5000  3 اینچ شدند.

وی افزود: این تجهیزات پس از انجام موفقیت‌آمیز کلیه آزمایشات کارگاهی و استاندارد، بر روی چاه‌ها نصب و موجب بازگشت دوباره چاه‌ها به حداکثر توان تولید خود شدند.

مهندس عباسی لرکی گفت: در این مدیریت طی سال جاری بیش از 804 عدد شیرآلات و تجهیزات سرچاهی که برخی از آنها دارای آلیاژ خاص و کمیاب بوده‌اند با وجود کمبود قطعات حساس آنها ناشی از تحریم‌های ظالمانه روزافزون علیه کشور به طور کامل تعمیر و تبدیل به فرصت‌های توانستن و خودکفایی شده است.

وی گفت: با احیاء و بکارگیری اقلام مذکور، صرفه‌جویی اقتصادی قابل توجهی به میزان بیش از 600 میلیارد ریال را به دنبال داشته است.

مهندس عباسی لرکی تصریح کرد: مدیریت تعمیر، تکمیل و خدمات فنی چاه‌ها با رعایت کلیه دستورالعمل‌های HSE و پروتکل‌های بهداشتی در شرایط همه گیری کرونا نسبت به ارائه خدمات به شرکت‌های بهره‌بردار و دکل‌های تعمیراتی و حفاری در راستای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید ایمن و پایدار مناطق نفتخیز جنوب نقش بسزایی ایفا می‌کند.