به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی هلدینگ برق و انرژی صبا- محسن امیری، مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، طی سخنانی در خرم آباد گفت:با تکمیل بخش بخار، نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به زودی به شبکه سراسری متصل می شود.

وی گفت: برای تکمیل فاز یک نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد حدود هفت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.همچنین برای ساخت فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد با ظرفیت تولید ۵۰۰ مگاوات برق در سال  که قرارداد ساخت آن هفته آینده نهایی می شود حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود.

واحد اول و دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد هشتم خرداد ماه امسال با حضور پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان به بهره‌برداری رسید.نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به عنوان بزرگترین نیروگاه استان لرستان با سرمایه گذاری ۳۱۰ میلیون یورویی بنیاد مستضعفان احداث شده است.

با احداث این نیروگاه علاوه بر تولید برق استان و بخشی از کشور، زیرساخت‌های لازم برای توسعه پایدار منطقه و تشویق به سرمایه‌گذاری در منطقه، فراهم می‌شود و علاوه بر این موارد، زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای نیروهای متخصص و بومی در استان ایجاد خواهد شد.