به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، در بیست و سومین سال رتبه‌بندی شرکت‌ها IMI یکصد شرکت برتر ایران، «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» موفق شد عناوین مختلف برتر در بین پانصد شرکت برتر ایرانی را به خود اختصاص دهد.

 در این گردهمایی که با حضور مسئولان و مقامات عالی رتبه اقتصادی کشور برگزار شد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس موفق شد با میزان فروش بالغ بر ۷ میلیارد و ۲۸۶ میلیون دلار محصول به عنوان اولین شرکت برتر ایران در سال ۱۳۹۸ در حوزه فروش انتخاب شود.

علاوه بر این، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس موفق شد در چهار رتبه بندی بالاترین رتبه فروش سال ۹۸ با بیش از ۸۱۸ هزار و ۵۵۳ میلیارد ریال، بالاترین رتبه ارزش افزوده با ۳۴۵ هزار و ۲۰۸ میلیارد ریال، بیشترین سودآوری با ۲۸۹ هزار و ۵۲ میلیارد ریال  و بیشترین صادرات با بیش از دو میلیارد و ۹۲۸ میلیون و ۳۴۶ هزار دلار در بین ۵۰۰ شرکت برتر ایرانی در سال ۹۸  را به خود اختصاص دهد.

از سوی دیگر در این رتبه بندی، این شرکت عنوان چهارمین بنگاه اقتصادی را با دارایی دو میلیون و ۷۹ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال در سال ۹۸ به خود اختصاص داده و نکته قابل توجه آن است که شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس توانست عنوان «شرکت پیشرو» در میان شرکت‌های کشور را از آن خود کند.