به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام طی این جلسه حمیدرضا رستمی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام ضمن خیر مقدم به حاضرین ، گزارشی از اقدامات پتروشیمی بندرامام در حوزه های مختلف مانند تولید ، صادرات ، مسئولیت های اجتماعی و کارکنان ارائه داد.

حمیدرضا رستمی در ادامه اظهار داشت : چشم انداز و اهداف آتی پتروشیمی بندرامام افزایش تولید محصولات مطابق برنامه های توسعه ای است و افزایش تعاملات و بهره گیری از بازار پولی کشور راهی برای تحقق این اهداف است.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در پایان از بانک صادرات حمایت های مالی و ظرفیت سازی در راستای حمایت از طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی مانند طرح تصفیه خانه مرکزی پتروشیمی بندرامام و طرح الفین الماس ماهشهر و پروژه های اتان ریکاوری و کلرآلکالی را خواستار شد.

در ادامه جلسه حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادارت ایران اظهار داشت : صنعت پتروشیمی طی دو سال سخت اخیر و در تنگناهای بین المللی بخش زیادی از ارز آوری کشور را به عهده داشته است و تجربه چند سال اخیر نشان می دهد اگر بخواهیم الگوها و ابزار تأمین مالی را در بانک ها یا بازار سرمایه تعریف کنیم ، صنعت پتروشیمی واجد همه این شرایط بوده و تمامی ابزارهای مالی در این صنعت کاربرد دارد.

حجت اله صیدی در پایان طرح ” طراوت ” بانک صادرات را الگویی مناسب برای تأمین مالی پتروشیمی ها عنوان کرد و افزود : با استفاده از زنجیره ای همچون طرح طراوت بانک صادرات با اختصاص یک واحد منابع مالی می توان سه واحد اعتبار تأمین کرد، در ضمن این دیدار هر دو طرف بر ارتقاء سطح همکاری ها جهت ایجاد توسعه و بهره وری در بازار طرفین توافق نمودند.