به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، این مطلب را رئیس ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران این شرکت عنوان و تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی زیست‌محیطی به‌عمل‌آمده و تأکید ویژه مدیرعامل در راستای صیانت از محیط‌زیست و توسعه پایدار در چارچوب قوانین و ضوابط سازمان حفاظت محیط‌زیست و شرکت ملی نفت ایران، تعیین تکلیف لجن‌های نفتی و مواد زاید تولیدی ناشی از پسماندهای صنعتی در دستور کار قرار گرفت.

علیرضا قاسمی نژاد، با اشاره به اینکه این کارگروه درحوزه ستادی شرکت که درآن نمایندگانی از مدیریت تولید، مدیریت امور فنی،اچ اس ای و قراردادها عضویت دارند، افزود: به دنبال نشست‌های متعدد در خصوص برنامه‌ریزی و تعیین تکلیف اسلج های نفتی مخاطره‌آمیز و بازدید کمیته تخصصی موردنظر، مقرر گردید،به‌منظور تحقق این برنامه، نسبت به واگذاری پسماندها از طریق مزایده عمومی، زمینه رفع آلاینده‌های نفتی فراهم گردد.

وی گفت: بر اساس مصوبه اولین جلسه کمیته یادشده در سال جاری، کارگروهی متشکل از نمایندگان مدیریت تولید و اچ اس ای در منطقه چشمه خوش حضور یافت و با همراهی مسئولان ذیربط منطقه و ناحیه دهلران درخصوص برآورد حجم و تخمین کیفیت لجن‌های موجود در این موقعیت‌ها اقدام شد.

قاسمی نژاد خاطرنشان کرد: نشست بعدی کمیته در اسرع وقت تشکیل می شود تا نسبت به اتخاذ تصمیم برای قیمت‌گذاری و مزایده لجن‌های نفتی انجام پذیرد.

گفتنی است،صنایع نفتی در سراسر دنیا روزانه مقادیری پسماند تولید می‌کنند که می‌بایست به ‌منظور حفظ محیط‌زیست و ایجاد ارزش‌افزوده،این مواد زاید بازیافت و مورداستفاده قرارگیرد.