به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، محسن حاتمی با اعلام این خبر افزود: این نیروگاه شامل دو واحد گاز هرکدام به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت ۲۹۲ مگاوات است.
مدیر طرح نیروگاه سیکل‌ترکیبی ویس با اشاره به اینکه این پروژه با پیشرفتی بالغ بر ۵۰ درصد در بخش BOP در حال اجراست، گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم در تابستان ۱۴۰۲ واحد اول گازی این ساختگاه با شبکه سنکرون و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
حاتمی با تاکید بر اینکه در نیروگاه ویس از توربین‌های نسل جدید کلاس F استفاده خواهد شد، ادامه داد: راندمان بخش گاز این نیروگاه ۴۰ درصد خواهد بود که این رقم با افتتاح بخش بخار و در شرایط ایزو به ۵۸ درصد نیز خواهد رسید.
وی هدف از ساخت این نیروگاه‌ها را تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور به ویژه در استان خوزستان عنوان کرد و افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی ویس با کارفرمایی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و پیمانکاری شرکت مپنا در زمینی به مساحت ۸۶ هکتار احداث خواهد شد.
شایان ذکر است نیروگاه سیکل ترکیبی ویس (رامین) اهواز در ۲۰ کیلومتری جاده اهواز به مسجد سلیمان در استان خوزستان احداث خواهد شد.