به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی، مهندس بهروز راهداری با اشاره به عدم طراحی اولیه توسط سازنده خارجی گیربکس بر روی تاج چاه اظهار داشت: در طراحی اولیه توسط سازنده خارجی آن، امکان "تجهیز نصب گیربکس" بر روی شیر در نظر گرفته نشده است. 

وی درهمین رابطه افزود: از این رو کارشناسان توانمند واحد خدمات فنی در بخش عملیات و تعمیرات سرچاهی با تکیه بر دانش فنی و امکانات محلی موجود، همچون سالیان گذشته در راستای پیروی از اصل اقتصاد مقاومتی، اقدام به طراحی و ساخت این تجهیز با همکاری واحد کارگاه مرکزی نمودند.

مهندس بهروز راهداری، در رابطه با ضرورت این طراحی، تصریح کرد: با توجه به استفاده از شیرآلات با اندازه بزرگ در برخی از تاج چاه‌های منطقه خانگیران، گزارشات متعددی از عدم سهولت و نیاز به نیروی زیاد جهت باز و بست نمودن این شیرآلات توسط اپراتور دریافت شده است که این موضوع، علاوه بر بروز مشکل برای اپراتور چاه، ایمنی را نیز در شرایط اضطراری تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رئیس واحد خدمات فنی چاه‌ها درباره مراحل اجرایی طراحی و نصب گیربکس خاطرنشان کرد: تجهیز مذکور پس از انجام هماهنگی‌های مربوطه و آزمایش‌های اولیه، بر روی برخی از تاج چاه‌های منطقه خانگیران نصب گردید که نتایج ارائه شده از سوی همکاران ادارات بهره برداری / مهندسی بهره برداری نشان دهنده عملکرد رضایت‌بخش و مناسب آن است.