به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، رامین حاتمی، دراین‌باره گفت: به همت کارکنان این شرکت به‌ویژه در واحدهای فنی و عملیاتی، با انجام تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی‌شده بخش‌ قابل‌توجه ای از تأسیسات و خطوط انتقال گاز باهدف استمرار و تولید ایمن به انجام رسیده که این مهم، تا اواسط مهرماه سال جاری ادامه می‌یابد و با تمام توان و ظرفیت آماده تأمین گاز زمستانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در رابطه با برنامه ذخیره سازی و بازتولید گاز در مخازن شوریجه و سراجه تصریح کرد: در راستای تأمین پایدار و حداکثری گاز و سوخت زمستانی، این شرکت، برنامه راهبردی انجام ذخیره‌سازی و بازتولید گاز در مخازن طبیعی شوریجه در شمال شرق و سراجه قم در مرکز کشور را در دستور کار خود دارد.

وی همچنین با اشاره به ثبت رکورد ذخیره سازی و بازتولید حدود سه میلیارد متر مکعب گاز در سال گذشته، خاطرنشان کرد: از ابتدای دوره تزریق، سال جاری تاکنون در مجموع به میزان ۲.۱میلیارد متر مکعب گاز در مخازن شوریجه و سراجه قم تزریق شده و امیداست، تا پایان دوره تزریق، سقف برنامه ذخیره سازی محقق شود.

مهندس حاتمی، درباره اهمیت فرهنگ سازی در امر بهینه سازی مصرف سوخت یادآور شد: به‌منظور عبور از بحران کسری گاز در فصل زمستان و در اوج مصرف، می‌بایست پیش از آغاز فصل سرما علاوه بر انجام اقدامات و تمهیدات لازم در حوزه تولید و توزیع گاز به فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت عموم هم‌وطنان در مصرف بهینه، توجه شایانی صورت گیرد.

بر اساس این گزارش، مجموع گاز تولیدی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در سال گذشته برابر با ۷۰ میلیارد مترمکعب بوده که نقش به سزایی در تامین گاز مصرفی کشور به خصوص در فصل زمستان دارد.