به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی: مهندس رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در جلسه پیش بینی بهره دهی چاه های این شرکت در غرب کشورگفت: در شش ماه نخست سال جاری با بهره برداری بهینه از چاه های موجود و تعمیر و حفاری تعداد ۶ حلقه چاه و با تلاش همکاران در ستاد و شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب فعالیت های تولیدی در دست پیگیری است و در حال حاضر تولید در بخش نفت حدود ۱۱۰ درصد و گاز ۹۳ درصد محقق شده و عمده کاهش تکلیفی گاز به دلیلتغییر در برنامه مبادی دریافت گاز بوده است.

رامین حاتمی افزود: با انجام ۵۴ هزار نفر ساعت کار تعمیرات اساسی در تاسیسات تولید نفت وگاز و همچنین تلاش مسئولانه متخصصان و کارکنان خدوم ستاد و شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب موجب شد تا تولید مطمئنی از میادین به ویژه میادین مشترک در غرب کشور را شاهد باشیم.

وی، پیرامون میزان تولید نفت از میادین مشترک در حوزه عملیاتی نفت و گاز غرب اظهار داشت: در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ از مجموع نفت تولیدی، به میزان ۴۵ درصد به برداشت از میادین مشترک اختصاص یافت که نشان از تولید بی وقفه در برداشت از این میادین می باشد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، با اشاره به تلاش های صورت گرفته در مسیر راه اندازی ایستگاه تقویت فشارگاز دهلران خاطرنشان کرد: این ایستگاه با هدف تامین بخشی از خوراک پایدار کارخانه گاز وگاز مایع(NGL۳۱۰۰) برنامه ریزی شده استکه تا کنونبا پیشرفت ۱۲ درصدی آن،پیش بینی می شود در نیمه دوم ۱۴۰۱به بهره برداری برسد.

مهندس رامین حاتمی،به پروژه های مطالعاتی و توسعه ای میادین غرب نیز اشاره کرد و گفت: پروژه¬های مطالعات مخازن میادین تنگ بیجار، دهلران، نفت شهر، سمند به اتمام رسیده و عملیات اجرایی طرح توسعه میادین سومار، سامان، دلاوران جهت تأمین خوراک تأسیسات نفت شهر با مجموع دبی ۱۰ هزار بشکه در روز آغاز شده است.