به گزارش اکونا پرس،

به  نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، دکتر رضا دهقان روز یکشنبه ۱٦ آبان ماه ۱٤٠٠ در بازدید از برخی پروژه‌های طرح ۲۸ مناطق نفتخیز جنوب اظهار داشت: با وجود تغییرات مدیریتی در شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، طبق هماهنگی و برنامه‌ریزی انجام شده، طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نفت را با همان شدت و بلکه بهتر ادامه خواهیم داد.

وی افزود: مدیریت جدید بر اصل این طرح تاکید دارد البته اصلاحاتی در این طرح انجام خواهد شد تا نحوه اجرای آن بهتر شود و سرعت پروژه‌ها افزایش پیدا کند.

دکتر دهقان ادامه داد: امیدواریم با انجام پاره‌ای از اصلاحات در این طرح و پیگیری‌های بیشتر شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب برای تکمیل پروژه‌ها؛ تا پایان امسال این افزایش سرعت و پیشرفت پروژه‌ها را مشاهده کنیم.

دکتر دهقان به همراه مهندس منصور نصاری‌پور قائم مقام طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید مناطق نفتخیز جنوب ضمن بازدید از پروژه‌های اهواز ۲۳۵ و اهواز۱٤ در نشست‌های جداگانه با پیمانکاران پروژه‌ها پیشرفت و چالش‌های پیش رو را مورد بررسی قرار دادند.

پروژه اهواز  ۲۳۵ با اعتبار ۲٤۳ میلیون و پروژه اهواز ۱٤ نیز با اعتبار ۱۲۹ میلیون یورو در قالب طرح ۲۷ مخزن در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون در دست اجرا هستند.