به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی پتروشیمی جم؛ محمّد اسکندری در حاشیه بازدید یک روزه از مجتمع پتروشیمی جم در نشست با مدیران ارشد این شرکت در عسلویه عنوان کرد: برای مجموعه معظم پتروشیمی جم در گام‌های بعدی و پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای آرزوی موفقیت دارم؛ امیدوارم رویه تولید فعلی تداوم داشته باشد و از هر گونه توقف تولید بلند مدت در پتروشیمی جم جلوگیری شود.

وی ادامه داد: جم یکی از بهترین پتروشیمی‌های ایران است و لازم است از افرادی که در صندوق بازنشستگی و مدیریت پتروشیمی جم زحمات زیادی را متحمل شده‌اند تقدیر کنیم، زیرا آنچه امروز شاهد هستیم حاصل زحمات این عزیزان است.  

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خاطرنشان کرد: پتروشیمی جم یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بزرگ‌ترین شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی در حوزه درآمدزایی و ارزش افزوده است، این ظرفیت ارزش افزوده برای بازنشستگان و ذی‌نفعان چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت.

اسکندری افزود: شرکت پتروشیمی جم یک مجموعه فعال، روبه رشد و بالنده است و چالش خیلی بزرگی در این مجموعه نمی‌بینیم که این جای تقدیر و تشکر از کارکنان، مدیران قبلی و مدیریت فعلی و هیئت مدیره و مجموعه بالادستی دارد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر مهمترین موضوع بهره‌برداری از پروژه‌ها است که در این زمینه باید در دل تهدیدها رفت و از آنها فرصت ساخت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: نگاه اقتصادی در مورد پروژه‌ها بسیار مهم است، ما نباید برای خوشایند هیچ گروه، فرد یا مقام سیاسی پروژه‌ای را تعریف کنیم. طرح‌ها و پروژه‌های پتروشیمی جم تنها با نگاه اقتصادی و با هدف انتفاع بازنشستگان تعریف و اجرا می‌شود؛ لذا در مورد هر گونه اجرای طرح و افزایش سرمایه شرکت، تامین حقوق حداکثری مردم ایران و ذینفعان و بازنشستگان باید مد نظر باشد.

محمّد اسکندری با تاکید بر اهمیت ساخت داخل و خوداتکایی گفت: در زمینه شرکت‌داری و هلدینگ‌داری به این نتیجه رسیده‌ایم که در حوزه دانش بنیان اگر نیازها از داخل کشور قابل تامین است باید انجام شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت نیروی انسانی و رضایت ایشان به عقیده من باید در خصوص موارد بی‌عدالتی تصمیم مناسبی گرفته شود و توجه کنیم بی عدالتی ها حذف ‌شود و استانداردهای دوگانه با اختلافات فاحش نداشته باشیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: با توجه به اینکه مجموعه جم نمادی از یک اقتصاد موفق و نگاه دوراندیشانه است، ان‌شالله به همین روال و با کم‌ترین تنش و حاشیه در همین مسیر حرکت کند. حفظ این روند و ادامه موفقیت‌ها همراه با رضایت سهامداران یک هدف ارزشمند است که امیدوارم تداوم داشته باشد.

اسکندری با تاکید بر اهمیت جلب رضایت مردم و ضرورت ارتقاء سرمایه اجتماعی نظام گفت: در شرایط سخت تحریم، پتروشیمی جم کار تولید و کسب درآمد را انجام می‌دهد که این کمک به جبهه مقاومت کشور است.

 همچنین مدیرعامل پتروشیمی جم در ابتدای جلسه ضمن خوشامدگویی به مهمانان حاضر در جلسه گفت: همه توان مجموعه پتروشیمی جم و شرکت‌های تابعه در راستای کمک به رونق اقتصادی کشور به کار گرفته شده است و تلاش می‌کنیم با ارتقای تولید محصولات پتروشیمی و عرضه تولیدات سهم خود را در بازار ارتقا دهیم.  

دکتر علیزاده افزود: با به کارگیری همه توان داخلی سعی می‌کنیم در شرایط سخت تحریم‌ها با اتکا به تخصص داخلی مشکلات و دشواری‌های تولید را برطرف کنیم و چرخ تولید را سرپا نگه داریم.